دانشنامه فرزند

اسباب بازی های مناسب برای کودک: 12 تا 18 ماهگی

دانشنامه فرزند: فرزندتان در این سن و سال چون بر راه رفتن مسلط شده است، دوست دارد دنبال شما راه بیفتد و کارهای تان را تقلید کند. از آنجا که تا حدودی در استفاده از دستانش مهارت یافته است از بازی با اسباب بازی هایی که توانایی های دستی او را می طلبد بیش از هر کار دیگری خوشحال می شود. همچنین با توانایی صحبت کردن و درک بعضی از کلمات و مفاهیم از گوش دادن به داستان ها لذت می برد.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله اسباب بازی مناسب برای سنین مختلف رجوع نمایید.

  • کتاب بهترین کتاب ها برای این سن آن هایی هستند که جنس های مختلف و تصاویر خوش رنگ داشته باشند.

  • جعبه یا اسباب بازی موزیکال اسباب بازی هایی از این نوع که هنگام حرکت دادن صدا می دهند بیش از همه توجه کودک را به خود جلب می کنند.

  • وسایل نقلیه این اسباب بازی ها باید دارای ظاهری پیچیده تر باشند و از چوب یا پلاستیک ساخته شده باشند.

  • پازل ها پازل ها باید یا برآمدگی داشته باشند که برداشتن قطعات آن ها آسان باشد و یا از چند قطعه خیلی بزرگ که کنار هم گذاشتن آن ها آسان باشد تشکیل شده باشند.

  • لوازم رنگ آمیزی این لوازم نیاز کودک شما را به خط خطی کردن بر آورده می سازند.

  • اسباب بازی های در هم رونده این اسباب بازی ها را می توان روی هم چید یا به هم چفت کرد، می توان از قطعه های بزرگ تر به عنوان محفظه ای برای قطعه های کوچک تر استفاده کرد.

  • اسباب بازی های روی هم چیدنی حلقه ها یا مکعب های روی هم گذاشتنی سبب تقویت مهارت های دستی و تجسم فضایی کودک می شوند.

  • اسباب بازی های هل دادنی و کشیدنی آن هایی که ریسمانی برای کشیدن یا دسته ای برای هل دادن دارند و چرخ دستی هایی برای پر و خالی کردن، بهترند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بازی و اسباب بازی» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 9 کاربر 3.7 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...