دانشنامه فرزند

اسباب بازی های مناسب برای کودک: 2 تا 3.5 سالگی

دانشنامه فرزند: در این سن استقلال، کنترل زبان و مهارت های جدید کودک روز به روز افزایش می یابد. با این حال باید کاملا مواظب او باشید، زیرا هنوز معنی احتیاط را به خوبی درک نمی کند. فرزندتان دوست دارد چیزهایی را روی هم بچیند و واژگون کند و به هم بچسباند و جدا کند، او از هر چیزی که توانایی هایش را بیازماید لذت می برد.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله اسباب بازی مناسب برای سنین مختلف رجوع نمایید.

  • انواع اسباب بازی های ساخت و ساز این اسباب بازی ها ساعت ها می توانند فرزند شما را سرگرم کنند.

  • رنگ لعابی یا آبرنگ و قیچی در این سن کودک می تواند برای انجام کارهای ظریف تر تلاش کند. هر بار فقط چند رنگ در اختیار کودک بگذارید و دقت کنید قیچی مخصوص کودک را استفاده کند.

  • لوازم و لباس های خیالی بازی هایی مثل دکتر بازی، پلیس بازی و غیره، لباس ها و وسایل خیالی مربوطه، سبب تحریک قوه تخیل کودک می شوند.

  • اسباب بازی های دستی در این سن می توان از اسباب بازی هایی که به حرکات ظریف دست نیاز دارند استفاده کرد.

  • بازی های ساده و پازل های با قطعات بزرگ پازل هایی انتخاب کنید که موضوعات آشنا داشته باشند و کودک بتواند به تنهایی یا همراه با شما آن ها را درست کند.

  • ابزارها و وسایل خانه داری هنگام کار کردن به فرزندتان اجازه دهید همراه شما باشد تا به آن عادت کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بازی» واقع در بخش «پیش دبستانی» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 4 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...