دانشنامه فرزند

اسباب بازی های مناسب برای کودک: 3.5 تا 5 سالگی

دانشنامه فرزند: در این سن با هم بازی کردن و فعالیت های مشترک با سایر کودکان اهمیت دارد. کودک شما نسبت به خیلی از چیزها کنجکاوی نشان می دهد، زیاد پرسش می کند و می خواهد مهارت های بدنی خود را بیازماید. گستره توجه او آنقدر طولانی شده است که بتواند برای مدتی خود را با فعالیت های مختلف سرگرم کند.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله اسباب بازی مناسب برای سنین مختلف رجوع نمایید.

  • مجموعه های ساختمانی و ماشین های کوچک در این سن اسباب بازی ها با قطعه های کوچک تر و واقعی نماتر را می توان به کودک داد.

  • تابلوهای مغناطیسی یا پارچه ای این تابلوها برای چیدن حروف، اعداد و تصاویر مناسب هستند.

  • مدل های کوچک از چیزهای واقعی خوار و بار فروشی اسباب بازی، اثاثیه خانه عروسکی و ماشین های باری و مسافری اسباب بازی، مشوق بازی های تخیلی هستند.

  • اسباب بازی های ورزشی می توان از پرتاب حلقه، توپ، گوی و چوگان و بولینگ هم در داخل و هم در خارج از منزل استفاده کرد.

  • کتاب کتاب های خواندنی با تصاویر برجسته و کتاب های پیچیده تر، کتاب هایی که جاهای خالی برای پر کردن دارند، کتاب های تمرین برای نوشتن و حساب و نیز کتاب های علمی ساده، انتخاب های خوبی هستند.

  • دستگاه ضبط صوت برای پخش ترانه ها و داستان های مورد علاقه کودک می توان از این دستگاه استفاده کرد. جنس آن باید محکم باشد.

  • ذره بین و دوربین این وسایل و سایر دستگاه های ساده علمی به کودک بینشی در مورد دنیای دیگر می دهند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بازی» واقع در بخش «پیش دبستانی» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...