تغییرات جسمانی در بارداری مجدد

دانشنامه فرزند: صاحب فرزند شدن برای دومین بار با بار اول متفاوت است. شاید داشتن فرزند دوم کار و فشار بیشتری بر شما تحمیل کند، اما از طرفی شما هم با تجربه تر و پخته تر از زمان فرزند اول تان شده اید. عوامل جسمانی نیز سبب ایجاد تغییراتی می گردد.

اگر زمان کوتاهی از تولد فرزند اول شما می گذرد عضلات شکمی شما، هنوز حالت اولیه و قدرت سابق را پیدا نکرده اند، بنابراین بارداری ممکن است زودتر نمایان بشود. از طرف دیگر کسالت ها و ناخوشی های صبحگاهی ممکن است در بارداری دوم به همان شکل و صورت قبل در شما بروز نکند. بیشتر مادران در بارداری دوم از خستگی ها و کسالت های بیشتری نسبت به دفعه پیش شکایت دارند. البته دلایل زیادی برای این مسئله وجود دارد، به خصوص اگر شما هنوز گرفتار بی خوابی های شبانه با فرزند اول باشید. مسئولیت های شما برای مراقبت از فرزند اول در دوران بارداری فرزند دوم هم به این مسئله اضافه می شود. در زمان بارداری دوم شما از نظر سنی بزرگ تر شده اید و بنیه و قوای جسمانی تان نسبت به بارداری اول قدری کمتر شده است. به همین دلیل بهتر است از تمام پیشنهادهای کمک و همکاری استقبال کنید تا بتوانید در طی شبانه روز قدری استراحت و تجدید قوا داشته باشید.

بدن شما طور معمول 9 ماه دارای این وضعیت است و بعد به حالت اولیه خود بر می گردد. بسیاری از زنان برای بازگرداندن بدن خود به حالت اول دچار مشکل هستند که این مسئله خود باعث ایجاد ناسازگاری ها و ناهنجاری های درونی و روحی برای آنان می شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «برادر و خواهر» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 5 کاربر 4.2 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان