دانشنامه فرزند

تغییرات در زندگی فرزند اول با ورود کودک تازه وارد

دانشنامه فرزند: شاید شما فکر کنید که تا به دنیا آمدن فرزند دوم زندگی فرزند اول تان به همان روال قدیم پیش خواهد رفت اما ممکن است او به مسائل این چنین نگاه نکند. حتی اگر تغییر واقعی و مشخصی هم در برنامه روزانه او پیش نیاید و به ظاهر هیچ چیزی با ورود کودک جدید تغییر نکرده باشد، اما او می ترسد که دیر یا زود تغییراتی در اوضاع پیش بیاید.

  • توجه حقیقت این است که شاید شما نتوانید مانند قبل به فرزند اول تان توجه کنید. کودک تازه وارد به توجه و رسیدگی نیاز دارد و وقت کمتری جهت رسیدگی و گذراندن با کودک بزرگ تر برای شما باقی می گذارد.

  • صبر و تحمل مراقبت و رسیدگی به دو کودک کار خسته کننده ای است. شاید حس کنید که نسبت به گذشته کم تحمل تر و عصبی تر شده اید. به خصوص در هفته و ماه های اول تولد کودک دوم شاید زودتر از قبل از کودک اول خود عصبانی می شوید و این به خاطر کمبود خواب و استراحت شما است. شما نمی توانید حتی وقتی که فرزند دوم تان خواب است و کودک بزرگ تر از او مراقبت می کند باز هم کمی استراحت کنید.

  • نظم و ترتیب کارها ادامه دادن به زندگی روزانه خانوادگی به روال قبل، یعنی نظم و ترتیبی که تا پیش از تولد کودک دوم برقرار بوده، زیاد آسان نیست. برنامه بعد از ظهرها و نظمی که شما و فرزند اول داشتید حداقل تا چند ماه به هم خواهد خورد.

  • سر و صدا شیوه ارتباطی نوزادان با دنیای خارج گریه است، اما این گریه و سر و صدا ممکن است باعث اضطراب و خستگی کودک بزرگ تر شما بشود. شاید این سر و صدا او را غمگین و ناراحت هم بکند چون تصور می کند نوزاد از روی ناراحتی، درد و غیره گریه می کند. سر و صدا و گریه نوزاد باعث مزاحمت و اختلال در کارهای روزانه فرزند بزرگ تر می شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «برادر و خواهر» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 3.7 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...