دانشنامه فرزند

آمادگی برای زایمان فرزند دوم

دانشنامه فرزند: شما باید آمادگی لازم را برای رفتن به بیمارستان و زایمان دوم خود داشته باشید، چه درد زایمان به موقع شروع شود و یا چند روز جلوتر شما را غافلگیر کند. از قبل برای فرزند اول تان توضیح دهید که زمانی که او هم متولد شد شما برای به دنیا آوردنش به بیمارستان رفتید تا پزشک ها و پرستارها به شما در این مورد کمک کنند. حالا هم می خواهید همین کار را برای خواهر یا برادر او انجام دهید.

  • کودک برای خودش نگران است. فرزندتان باید بداند در مدتی که شما خانه نیستید چه کسی از او مراقبت خواهد کرد، برای مثال آیا پدرش، پدربزرگ یا مادربزرگش این کار را خواهند کرد. اگر برای تان امکان دارد ترتیبی بدهید که در طی این مدت در خانه خودتان بماند و به جای دیگری نرود.

  • فرزند اول شما، دوست دارد که در طی مدتی که شما در خانه نیستید برنامه های عادی زندگی اش مانند سابق ادامه داشته باشد، این برای او بسیار اطمینان بخش و آرام کننده است. پس به او اطمینان بدهید که او هر روز به شکل منظم به مدرسه، آمادگی، کلاس ژیمناستیک و ... خود خواهد رفت.

  • کودک نگران شما است. او عادت ندارد که مدتی تقریبا طولانی بدون شما در خانه باشد و تا به حال فکر بودن شما در بیمارستان حتی به ذهنش هم نرسیده است. سعی کنید طول مدت اقامت در بیمارستان را با مشورت پزشک به درستی حدس بزنید و زمان بازگشت تان را به فرزند خود بگویید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «برادر و خواهر» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 13 کاربر 4.4 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...