دانشنامه فرزند

سیزده ماهگی: هفته اول

دانشنامه فرزند: فرزند شما در این سن می تواند برای مدت کوتاهی به تنهایی بازی کند و از برخی دستورات ساده پیروی کند. ممکن است دریابید که بهتر می تواند با دیگران ارتباط برقرار سازد. دایره لغات کودک رو به افزایش است که شامل نام قسمت های مختلف بدن نیز می شود.

فرزند نوپای شما

از اینکه اشتهای فرزندتان کم شده تعجب نکنید. شاید این تغییر به نسبت میزان فعالیت او عجیب به نظر برسد، اما به دلیل اینکه سرعت رشد کودک کمتر شده است بدن او به غذای بیشتری احتیاج ندارد، پس سعی نکنید به اجبار به کودک غذا بدهید. اجازه دهید به میزانی که اشتها دارد غذا بخورد. در هر وعده همواره غذاهای سالم متنوعی تهیه کنید و به او اجازه ندهید با ناخنک زدن به شیرینی و خوراکی های نه چندان سالم خودش را سیر کند. تا زمانی که به نظر می رسد رشد مناسبی دارد نیازی نیست نگران میزان غذا خوردن کودک باشید.

اختلالات خواب

حتی اگر فرزند شما ماه ها آرام می خوابید، احتمالا در این سن دوباره شب ها از خواب بپرد. یک دلیل بالقوه برای اختلالات خواب کودک خواب هایی است که می بیند. بین دوازده تا چهارده ماهگی کودکان به طور فعالانه شروع به دیدن خواب می کنند و یک کابوس می تواند آن ها را از خواب بیدار کند. ادامه دادن به روال همیشگی و ایجاد مراسم محبوب قبل از خواب می تواند در منظم نگه داشتن برنامه خواب کودک یاری برساند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سال دوم» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 13 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...