دانشنامه فرزند

سیزده ماهگی: هفته دوم

دانشنامه فرزند: فرزند شما واقعا در حال حرکت است و می تواند با کمک گرفتن از مبلمان و اثاثیه منزل به هر چیزی دسترسی داشته باشد و این یعنی شما باید امنیت کودک را تامین کنید و هر وسیله ای که احتمال افتادن دارد را از سر راه او بردارید.

فرزند نوپای شما

کودک سیزده ماهه بسیار فعال و پر انرژی می باشد و شاید هل دادن، پرتاب کردن و انداختن هر چیزی به نظرش کار جالبی بیاید. او به قصد خرابکاری این کارها را انجام نمی دهد، بلکه دنیا از دید کودک یک آزمایش عملی است. این که می تواند امری را به وقوع برساند برایش هیجان انگیز است چه باز کردن تمام یک دستمال رولی باشد و چه بیرون ریختن کتاب های یک قفسه به طور مکرر. ممکن است بازی هایی که بخشی از آن ها جمع کردن اشیا در ظرف و خالی کردن آن ها باشد برای کودک جذاب به نظر برسد. اسباب بازی هایی نظیر خانه سازی های سطلی، ظروف پلاستیکی و گلدان هایی که داخل یکدیگر قرار می گیرند و سر و صدا ایجاد می کنند به او بدهید. خانه سازی و اسباب بازی های روی هم چیدنی نیز برایش سرگرم کننده هستند.

بیرون رفتن با کودک

چه زمانی که می خواهید تنها برای چند ساعت با کودک به بیرون بروید و چه زمانی که به مسافرت چند روزه می روید بهتر است کاملا آماده باشید. یک کیف پر از پوشک، خوراکی های متنوع، شیر، آب، تعداد زیادی دستمال مرطوب، لباس به اندازه کافی برای کودک و همچنین خودتان، اسباب بازی های مورد علاقه کودک و سرگرمی های مختلف مانند کتاب و عروسک ها انگشتی را با خود ببرید. اگر با هواپیما به سفر می روید سعی کنید یک صندلی مخصوص برای کودک تهیه کنید. صندلی ماشین را به داخل هواپیما نبرید. هنگام بلند شدن و نشستن هواپیما کودک را تشویق به خوردن یا آشامیدن، مکیدن پستانک یا شیشه شیر، سینه خودتان یا لیوان مخصوص نی دار بکنید، این کار به کاهش فشار در گوش ها کمک می کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سال دوم» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 14 کاربر 3.9 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...