دانشنامه فرزند

سیزده ماهگی: هفته چهارم

دانشنامه فرزند: کودکان در این سن فکر می کنند مهم ترین شخص در دنیا هستند. اجازه دهید فرزندتان از این حس لذت ببرد. شما می توانید استقلال کودک خود را با انجام برخی بازی ها و فعالیت ها بالا ببرید و او را تشویق نمایید.

فرزند نوپای شما

در سیزده ماهگی اغلب کودکان دارای اضطراب جدایی هستند. فرزند شما ممکن است حتی زمانی که او را نزد دوستان و اعضای خانواده که آن ها را زیاد می بیند تنها می گذارید ناراحت شود. مانع شدت وابستگی او به شما شدن سخت است. بهتر است تا جایی که می توانید از تنها گذاشتن کودکی که با گریه فقط می خواهد پیش شما باشد خودداری کنید، حتی اگر 5 دقیقه بعد از رفتن شما اشک هایش خشک شده و خوشحال باشد. در طی این زمان حساس تا می توانید صبور باشید. اضطراب جدایی در ده تا هجده ماهگی به اوج خود می رسد و بعد از آن به تدریج از بین خواهد رفت.

بازی کردن به تنهایی

اینکه کودک یاد بگیرد برای مدت زمان طولانی خود را سرگرم کند زمان می برد. هر چند برخی کودکان در این سن به سادگی این موضوع را یاد می گیرند. برای شروع شما می توانید اجازه دهید گاهی بدون دخالت مستقیم شما بازی کند. هنگامی که با هم در حال بازی هستید سعی کنید به او نشان بدهید که با یک اسباب بازی خاص چگونه بازی کند، چند لحظه بعد که کاملا سرگرم بازی با آن وسیله شد او را تنها بگذارید و از دور بر او نظارت داشته باشید. این کار به او می آموزد که هر ثانیه به تعامل یا مدیریت شما احتیاج نخواهد داشت. اگر مضطرب شد و بی قراری کرد و از شما کمک خواست، برگردید و دوباره به بازی مشغولش کنید یا بازی دیگری را به او معرفی نمایید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سال دوم» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 8 کاربر 4.9 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...