دانشنامه فرزند

پانزده ماهگی: هفته سوم

دانشنامه فرزند: سعی کنید بعد از ظهرها کودک خود را حسابی سرگرم نگه دارید و یا در صورت امکان او را تشویق کنید که در خارج از خانه و در حیاط به بازی بپردازد. این کار باعث خستگی او شده و شب ها راحت تر می خوابد.

سرگرم کردن کودک

برخی از وسایل مانند دسته کلید، لوازم آرایش و موبایل، همه این ها ممکن است به نظر کودک جالب بیایند و هنگامی که شما را در حال استفاده از آن ها می بیند دوست دارد مانند شما از آن وسایل استفاده کند. اما مشکل اینجاست که شاید نمی خواهید برخی از وسایل تان خراب شوند. بسیاری از وسایل از جمله لوازم آرایش سمی هستند و برای کودک مضر می باشند. شما باید هم امنیت کودک را در نظر بگیرید و هم نیاز او را به تقلید از شما برطرف سازید. به عنوان مثال می توانید یک کیف قدیمی خودتان را با برخی وسایل مانند دسته کلید پلاستیکی، شانه سر، کیف پولی که دیگر استفاده ای ندارد و غیره پر کنید و در اختیارش قرار دهید. برای سرگرم کردن یک کودک نوپا راه های بسیاری وجود دارد. می توانید یک سبد پر از وسایل متفرقه امن مانند قوطی های پلاستیکی، در قابلمه، قاشق چوبی و از این قبیل وسایل بزرگ در اختیار او قرار دهید و فرزندتان سعی می کند طریقه استفاده از آن ها را یاد بگیرد.

آغاز صحبت کردن

اگر فرزندتان هنوز شروع به حرف زدن نکرده نگران نباشید. خیلی از کودکان به خصوص پسرها دیر زبان باز می کنند. البته احتمال اینکه فرزندتان در پانزده ماهگی بخش زیادی از حرف های شما را متوجه شود زیاد است. به حرف زدن با او و کتاب خواندن برایش ادامه دهید، اما سعی نکنید او را به تمرین کردن وادارید. تا قبل از هجده ماهگی باید قادر به گفتن حداقل پانزده کلمه باشد. ضعیف بودن شنوایی می تواند باعث تاخیر در گفتار شود. پس به قابلیت شنیدن در فرزندتان اهمیت دهید و هر گونه نگرانی را با پزشک کودک در میان بگذارید. هر چه زودتر مشکل شنوایی درمان شود، نتیجه بهتری به دست می آید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سال دوم» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 9 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...