دانشنامه فرزند

شانزده ماهگی: هفته سوم

دانشنامه فرزند: شما منبع اطلاعاتی قدرتمندی برای فرزندتان هستید. او به آنچه که شما نگاه می کنید علاقه مند است یا می خواهد کاری را که شما انجام می دهید انجام بدهد.

چرت نیمروزی

گاهی ممکن است فرزند شما بین پانزده تا هجده ماهگی خواب صبحگاهی را رها کند و به خواب بعد از ظهر اکتفا نماید. این موضوع باعث می شود که استراحت بعد از ظهر کودک طولانی تر شود. البته باید حواس تان باشد که چرت نیمروزی اش به قدری طولانی نشود که دیگر در ساعت خواب شبانه احساس خستگی نکند. اگر احساس می کنید که فرزندتان هنوز هم به یک زمان استراحت در حدود زمانی که قبلا صبح ها می خوابیده احتیاج دارد به او خوراکی بدهید و یک فعالیت بی سر و صدا و بدون هیجان مانند گوش دادن به آهنگ ملایم، نگاه کردن به کتاب ها یا استراحت روی کاناپه را برنامه ریزی کنید. در ساعاتی که قبلا می خوابیده او را سوار ماشین نکنید زیرا ممکن است خوابش ببرد و دیگر بعد از ظهر نتواند استراحت کند و هنگام غروب بد اخلاقی کند.

زمان تماشای تلویزیون

آیا تماشای تلویزیون برای کودکان نوپا مضر است؟ واضح است که تفننی نگاه کردن تلویزیون به فرزندتان آسیبی نمی رساند و می تواند گهگاهی که واقعا نمی توانید سرگرمش کنید نجات بخش باشد، اما در حالت ایده آل باید زمان تماشای تلویزیون در حداقل بماند. از تلویزیون به عنوان یک پرستار کودک استفاده نکنید و برنامه هایی را انتخاب کنید که مخاطب آن ها کودکان کم سن و سال هستند و روند برنامه به آرامی پیش می رود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سال دوم» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 15 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...