دانشنامه فرزند

شانزده ماهگی: هفته چهارم

دانشنامه فرزند: در این سن فرزندتان می تواند تشخیص دهد که انسان ها مغز دارند و اشیا مغز ندارند. اما اشیای خاصی که ویژگی های جانداران را دارند می توانند او را گیج کنند و مطمئنا فرزند نوپای تان هنوز از روبات هایی که شبیه انسان ها هستند می ترسد.

برخورد با رفتار ناپسند

کودکان در این سن حتی زمانی که مشغول فعالیتی هستند که نباید انجام بدهند جالب و بامزه اند و نخندیدن به برخی کارهای آن ها غیر ممکن است. هنگامی که شما با دیدن فعالیت های کودک مانند بالا و پایین پریدن روی مبل با کفش و یا در آوردن تک تک دستمال کاغذی ها از داخل جعبه می خندید این پیام به فرزندتان انتقال می یابد که این کارهای او اشکالی ندارد و شما را ناراحت نمی کند. کودکان در این سن بیشتر از کلماتی که می توانند بیان کنند متوجه می شوند اما زبانی که بهتر از هر چیزی می فهمند زبان بدن است. یک لبخند ساده شما «این کار را نکن!» را نفی می کند. هنگامی که فرزندتان کاری را انجام می دهد که از نظر شما ناپسند است از این بابت اطمینان حاصل کنید که صدا و صورت شما این احساس ناخوشایند بودن را به او منتقل می کنند. سر کودک داد نزنید اما عصبانی شوید و با تن صدایی جملات را بیان کنید که مفهوم ناپسند بودن کار را به او نشان دهد. مصمم باشید و اگر یک بار به او می گویید کارش اشتباه است بار دیگر آن کار او را نادیده نگیرید، با این کار نسبت به انتظاراتی که از او دارید پیام مبهمی را انتقال می دهید.

ایمنی در ماشین

ممکن است هنگامی که می خواهید کمربند ایمنی را برای فرزند شانزده ماهه تان ببندید سر و صدا راه بیندازد و حتی گریه کند. یک کودک نوپای پر جنب و جوش علاقه ای ندارد که با کمربند یک جا بسته شود، اما به خاطر ایمنی مجبور است هر بار این را تحمل کند. بهترین راه برای آسان تر کردن این موضوع پرت کردن حواس کودک است. یک کتاب یا اسباب بازی خاص را در ماشین نگه دارید که فقط در ماشین با آن سرگرم شود. یک آواز کودکانه و خنداندن کودک می تواند لحظاتی او را سرگرم کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سال دوم» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 11 کاربر 4.4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...