دانشنامه فرزند

هفده ماهگی: هفته اول

دانشنامه فرزند: این روزها فرزندتان از بسیاری از حرکات شما تقلید می کند، حتی زمانی که سعی می کنید کاری را انجام دهید ولی تلاش تان بی نتیجه می ماند، به نیت شما پی برده و حتی گاهی اوقات از آن به طور تمام و کمال تقلید می کند.

خداحافظی با پوشک

ممکن است فرزند شما در این دوره سنی قادر به در آوردن جوراب و پوشک و همچنین استفاده از مسواک باشد. البته هنوز نمی تواند به تنهایی لباس هایش را در آورده و یا به تن کند و مسواک زدن نیز برایش در جویدن مسواک خلاصه می شود. با اینکه هنوز برای انجام همه این کارها به کمک شما نیاز است، اما همه این ها نشانه مستقل شدن او می باشند. آیا به زودی می تواند استفاده از دستشویی را یاد بگیرد؟ برای یادگیری این موضوع از روش های مختلفی استفاده می شود. اگر احساس می کنید هنوز برای کنار گذاشتن پوشک زود است نگران نباشید، کودکان آنقدر سریع تغییر می کنند که آنچه در حال حاضر به نظر غیر ممکن می آید چند ماه دیگر مناسب ترین روش برای خانواده شما است.

تقویت مهارت کلامی

متوجه شدن کلام کودکانی که تازه شروع به سخن گفتن کرده اند کمی دشوار است و شاید فقط شما و همسرتان بتوانید منظور فرزندتان را درک کنید. توانایی صحبت کردن با پیشرفت ماهیچه های دهان و زبان در او بهتر خواهد شد. شل و یا سر زبانی صحبت کردن و ترکیب کردن کلمات با عبارات نامفهوم در هفده ماهگی طبیعی است و اصلا جای نگرانی ندارد. برای آشنا سازی کودک با تلفظ و شکل گفتاری صحیح کلمات، شما می توانید کلماتی که می گوید را بعد از او به طور صحیح تکرار کنید. کودک را تشویق کنید و کمی صبر و حوصله به خرج بدهید. با گذر زمان فرزندتان از این موقعیت فعلی خارج شده و پیشرفت می کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سال دوم» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 24 کاربر 4.4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...