دانشنامه فرزند

هفده ماهگی: هفته دوم

دانشنامه فرزند: با اینکه فرزندتان نمی تواند مانند یک بزرگسال سریع صحبت کند، اما به سرعت نام ها و مفاهیم دنیای پیرامون خود را جذب می کند؛ پس از بیان کلماتی که فکر می کنید کودک معنای آن ها را متوجه نمی شود اجتناب نکنید.

جلوگیری از جیغ کشیدن

فریاد زدن از کوچک ترین عادت های آزار دهنده ای است که ممکن است در فرزند شما شکل بگیرد. صدا برای کودک ابزار انجام کارهای بسیاری است و او پیوسته در حال تجربه و آزمایش این ابزار است، درست مانند هر چیز دیگری که در زندگی اش وجود دارد. به علاوه جیغ زدن سریع تر توجه دیگران را به او جلب می کند. در چنین موقعیتی به او بگویید وقتی فریاد می کشد گوش شما درد می گیرد یا اینکه تا زمانی که آرام تر صحبت نکند نمی توانید به او جواب بدهید و یادتان باشد که خودتان این جملات را با صدای بلند نگویید. همچنین می توانید به او بگویید «فقط وقتی توی پارک هستیم می توانی با صدای بلند صحبت کنی، الان در خانه هستیم و باید آرام صحبت کنی». راه های دیگری مانند پچ پچ کردن یا آواز خواندن را به او یاد بدهید تا از صدای خود لذت ببرد و سرگرم شود.

تغذیه مناسب

در این سن کودکان هنگام خوردن غذا سخت گیری می کنند و به سختی غذا می خورند. پس وقت و انرژی زیادی صرف تهیه وعده های غذایی نکنید و قبل از بلند کردن کودک از روی صندلی پایه بلند غذا به خوردن یک لقمه بیشتر اصرار نکنید. در هر وعده سعی کنید ترکیب خاصی از غذاها را به کودک ارایه دهید. اگر انواع گروه های غذایی سالم را برای او فراهم کنید مسلما مواد مغذی مورد نیاز وی تامین می گردد. مجموع مواد غذایی در طول هفته از وعده های غذایی روزانه مهم تر است. کودکان در این سن به خوبی می توانند نوع و میزان مواد غذایی مورد نیاز خود را از میان گزینه های سالم و مناسبی که پیش روی شان قرار دارد انتخاب کنند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سال دوم» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 6 کاربر 4.7 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...