دانشنامه فرزند

هفده ماهگی: هفته سوم

دانشنامه فرزند: کودک خودش را بیشتر شبیه شما می داند تا اشیا پیرامون. به همین دلیل به تقلید کارهای شما علاقه دارد. فرزندتان می داند که رفتار انسان ها برخواسته از نیات و اهدافی است، اما در مورد اشیا این گونه نیست.

شی آرامش بخش و محبوب کودک

اگر فرزندتان نسبت به یک عروسک یا پتوی خود احساس وابستگی می کند جای نگرانی نیست. اصولا در بازه سنی دو سالگی این احساس افراطی در کودکان شکل می گیرد و در واقع اسباب بازی محبوب آن ها می تواند جایگزین پدر و مادر شود و این اتفاق خوبی است، زیرا فرزند شما هر روز از لحاظ روحی و جسمی توانایی بیشتری را کسب می کند. پناه آوردن به همین اشیا محبوب در مواقع استرس و نگرانی، خستگی و بیماری احساس امنیت خاطر و آرامش کافی را برای کودک فراهم می آورد. به لطف این اسباب بازی ها کودکان راحت تر به خواب می روند و این نشانه بزرگ تر شدن آن ها است.

بهتر است از عروسک محبوب کودک دو تا بخرید تا در صورت امکان بتواند عروسکش را همه جا همراه خود ببرد. با گذر زمان اسباب بازی محبوب او کهنه می شود. زیاد حساسیت به خرج ندهید تا همیشه آن را در بهترین و تمیزترین صورت ممکن نگه دارید. گاهی ظاهر و بوی متمایز آن اسباب بازی دلیل محبوبیت اش در قلب کودک شما است. در صورتی که از اسباب بازی مورد علاقه او دو نسخه خریداری کرده اید گهگاهی آن ها را با هم جا به جا کنید تا هر دو برای کودک آشنا باشند و به اندازه کافی نسبت به هر دو وابستگی ایجاد شود تا در صورت گم شدن اسباب بازی مورد علاقه اش بتوانید دیگری را جایگزین کنید.

امنیت کودک

اکثر حوادث و تصادفاتی که کودکان یک تا سه ساله قربانی آن می شوند در مواقع شلوغی، در مهمانی ها، مسافرت یا در حین عبور و مرور از خیابان و هر موقعیتی که یک لحظه از کودکان غافل می شوید و حواس تان پرت جای دیگری می شود رخ می دهند. از میان تمام حوادث و تصادفاتی که به سادگی برای کودکان نوپا اتفاق می افتند، پرت شدن از پنجره، افتادن از پله ها یا میز و صندلی، سوختگی های ناشی از دست زدن به دیگ و قابلمه یا ظروف داغ رو گاز و مسمومیت را می توان مثال زد. اطلاع کافی از این مسایل می تواند تا حد زیادی از اتفاقات ناگوار جلوگیری کند. کودکان در هفده ماهگی هنوز آنقدر بزرگ نشده اند که به تنهایی در حیاط بازی کنند. اگر نمی توانید مراقب آن ها باشید نباید اجازه دهید برای بازی کردن خیلی از شما دور بشوند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سال دوم» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 5 کاربر 4.8 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...