دانشنامه فرزند

هجده ماهگی: هفته اول

دانشنامه فرزند: توانایی کودک در دسته بندی افراد و اشیا وسیع تر و انعطاف پذیرتر می شود، برای مثال پدر را می توان در گروه مردان و نیز افراد مو قهوه ای، عینکی ها و بالاخره در گروه شغلی خاصی دسته بندی کرد.

رشد جسمانی کودک

در این دوره سنی رشد جسمانی فرزند شما سریع می باشد. قدم هایش را محکم تر بر می دارد، علاقه شدیدی به بالا رفتن از وسایل پیدا می کند و شاید توانایی پرتاب کردن توپ به بالا را پیدا کند. حافظه بلند مدت اش نیز پیشرفت می کند، برای تقویت این مهارت در فرزندتان با اسباب بازی مورد علاقه اش قایم باشک بازی کنید. گاهی ممکن است در این هفته شاهد افزایش انرژی جسمانی کودک باشید که از کنترل شما خارج گردد، بهتر است به جای آرام نگه داشتن فرزندتان دست او را بگیرید و با هم برقصید، ورزش کنید و سعی کنید به تخلیه انرژی کودک کمک کنید.

ترجیح یکی از والدین بر دیگری

اگر فرزندتان یک روز با شما مثل بهترین دوستش برخورد کرد و روز دیگر شما را پس زد و تنها با همسرتان خوب رفتار کرد دلخور نشوید. کودکان بدون هیچ دلیل مشخص یا قانع کننده ای نسبت به یکی از والدین خود بی توجه اند و دیگری را ترجیح می دهند، مثلا دوست دارند فقط پدرشان موهای شان را شانه کند و یا شب ها به همراه مادرشان بخوابند. گاهی دلیل این رفتار یک طرفه دور بودن از پدر یا مادر به دلیل طلاق یا ماموریت های کاری می باشد. سعی کنید قضیه را بزرگ جلوه ندهید. هرگز با خریدن هدیه سعی در جلب نظر کودک نداشته باشید، زیرا این کار تصویر درستی از شما در ذهن او به جا نمی گذارد. بهترین کار این است که اجازه دهید این دوران برای کودک سپری شود و به دست فراموشی سپرده شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سال دوم» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 14 کاربر 3.8 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...