دانشنامه فرزند

هجده ماهگی: هفته دوم

دانشنامه فرزند: کودکان نوپایی که احساس حمایت بیشتری از سوی والدین خود می کنند، بیشتر از دستورات آن ها تبعیت می کنند. یعنی اگر نمی خواهید فرزندتان رفتار اشتباهش را ادامه دهد باید با ملایمت و بدون پرخاش از او بخواهید.

هیجان راه رفتن

هیجان یادگیری راه رفتن و دویدن در کودک باعث می شود که مدام در حال حرکت و جنب و جوش باشد، حتی گاهی این احساس مانع از انجام برخی کارها مانند خوابیدن که هیچ هیجانی در آن نیست می شود. اما گاهی حتی کودکانی که به خوبی راه می روند علاقه دارند بغل شوند. با توجه به شرایط در مکان های عمومی، کودکان احساس کوچک بودن و آسیب پذیر بودن دارند و از گم شدن می ترسند، گاهی نیز خیلی خسته هستند و یا نیاز به محبت و توجه دارند. در این صورت اگر مایلید بغلش کنید، اما اگر از خانه یا ماشین دور هستید زیاد به کمرتان فشار نیاورید و کالسکه را همراه خود ببرید. می توانید با گرفتن دستش در هنگام راه رفتن به او احساس امنیت ببخشید، مثلا به او بگویید «بیا تا چراغ قرمز بعدی دست هم را بگیریم و قدم بزنیم».

ایمنی در برابر نور خورشید

آفتاب سوختگی در سنین پایین می تواند منجر به سرطان و پیری پوست و سایر مشکلات پوستی ناشی از آفتاب در آینده شود. پس در هر شرایط هوایی باید از پوست فرزندتان محافظت کنید. استفاده از کرم ضد آفتاب، کلاه، عینک دودی و ماندن در سایه تا حد امکان توصیه می شود. هنگام خرید ضد آفتاب به برچسب SPF30 یا بالاتر دقت کنید. این نوع ضد آفتاب از پوست در برابر طیف وسیعی از انواع اشعه های ماوراء بنفش محافظت می کند. برخی از متخصصین استفاده از کرم های ضد آفتاب طبیعی را توصیه می کنند. این ضد آفتاب ها که حاوی اکسید روی و دی اکسید تیتانیوم بوده، جذب پوست نمی شوند و به سرعت پس از استفاده از پوست محافظت می کنند، اما ضد آفتاب های شیمیایی پس از جذب شدن از پوست محافظت می کنند. این ضد آفتاب ها باید 30 دقیقه قبل از بیرون رفتن استفاده شوند و هر دو ساعت یکبار وقتی بیرون هستید و یا بعد از شنا تمدید شوند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سال دوم» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 6 کاربر 4.8 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...