دانشنامه فرزند

هجده ماهگی: هفته چهارم

دانشنامه فرزند: حافظه کودک قوی تر می شود و قادر است نحوه کارکرد اشیا پیرامون خود را حدس زده و بیازماید و بسیار علاقه مند است که از بعضی کارهای شما، حتی پس از گذشت چندین روز تقلید کند؛ به عنوان مثال کودک می داند که برای باز کردن در به کلید نیاز دارد زیرا چندین بار شما را در حال انجام این کار دیده است.

دایره واژگان کودک

در این دوره سنی دایره لغات کودک به سرعت پیشرفت می کند. دایره لغات کودک ابتدا از چند کلمه و پس از چند ماه عباراتی از اسم و فعل تشکیل می شود. فرزند شما ممکن است جز دسته کودکان پر حرف و یا آرام و کم صحبت باشد. پس بهتر است تا قبل از دو سالگی نگران دیر زبان باز کردن فرزندتان نباشید. البته کودکان در این سن می توانند حداقل 15 کلمه را ادا کنند. در غیر این صورت بهتر است به پزشک مراجعه نمایید. پزشک در این موارد گفتار درمانی را توصیه می کند تا هر گونه مشکل احتمالی تشخیص داده شود.

نیاز بدن به کلسیم

گاهی کودکان در این سن برای نشان دادن استقلال خود از خوردن شیر امتناع می ورزند. در این صورت همچنان شیر را جلوی او بگذارید اما زیاد اصراری به نوشیدن آن نداشته باشید. از آنجایی که کودک به کلسیم زیادی احتیاج دارد سعی کنید لبنیات را در وعده های غذایی او بگنجانید، مثلا به او پنیر و ماست بدهید و شیر را از طریق خوراکی های دیگر مانند پودینگ، شیر کاکائو و بستنی به او بدهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سال دوم» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 6 کاربر 3.5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...