دانشنامه فرزند

نوزده ماهگی: هفته اول

دانشنامه فرزند: برخی از کودکان در ارضای میل کنجکاوی خود درباره اشیای ممنوعه مصر هستند و زمانی که کسی متوجه او نیست به آن ها دست می زنند. این نوع رفتار فقط به دلیل عدم تکامل رشد شناختی او است. در حدود 24 ماهگی به چیزهایی که ممنوع کرده اید حتی زمانی که نگاه تان به طور مستقیم متوجه او نیست دست نمی زند.

آمادگی کودک برای استفاده از دستشویی

نوزده ماهگی زمان مناسبی برای آموزش استفاده از دستشویی می باشد، پس به دنبال نشانه های آمادگی در فرزندتان باشید و سپس آموزش را آغاز نمایید. اگر کودک به عادت های دستشویی رفتن بزرگ ترها علاقه نشان می دهد و یا دوست دارد خودش برخی از کارهای ساده را تقلید کند زمان آن فرا رسیده است که او را با برخی از دستورالعمل های ساده آشنا کنید. اگر کودک در حال تجربه یک تغییر بزرگ مانند تولد خواهر یا برادر جدید یا ورود یک پرستار تازه است کمی صبور باشید و در زمان دیگری لگن را به او معرفی نمایید. در این سن از لگن های مخصوص کودکان استفاده کنید که هنگام نشستن پای فرزندتان به زمین برسد.

کودکان سحرخیز

اگر فرزند شما از دسته کودکان سحرخیز می باشد، بهتر است اتاق خواب او را برای شرایط خواب اول صبح مساعد نمایید، مثلا پرده کرکره ای نصب کنید تا نور خورشید او را بیدار نکند. اگر با وجود همه این ها باز هم زود از خواب بیدار می شود، می توانید شب ها او را دیرتر به رختخواب ببرید و از مدت زمان چرت بعد از ظهر او بکاهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سال دوم» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...