دانشنامه فرزند

نوزده ماهگی: هفته سوم

دانشنامه فرزند: با گذر از سن نوزده ماهگی تغییری در رشد کودک ایجاد می شود و متوجه می گردد که شما می توانید چیزی را بخواهید که او نمی خواهد. در این سن چنین تناقضی برایش جالب است و همواره می خواهد کشف کند که چه زمانی شما دو نفر با هم مخالف و موافق هستید.

برنامه منظم پیش از خواب

حتی اگر بهترین و آرامش بخش ترین برنامه منظم پیش از خواب را برای کودک تکرار کنید تا زمانی که خودش مایل به خوابیدن نباشد نمی خوابد. کودکان در این سن با تصور اینکه با خوابیدن بسیاری از لحظات خوب و مفرح را از دست می دهند به خودشان اجازه استراحت نمی دهند. آن ها مدام فکر می کنند که زمانی که در تخت خسته کننده خود تنها هستند والدین شان تفریح می کنند، به خصوص با شنیدن صدای صحبت کردن و یا تلویزیون بیشتر ناامید می شوند. با نزدیک شدن به زمان خواب این موضوع را به او یادآور شوید و کم کم فعالیت های روزانه را اتمام بخشید. به او بگویید که زمان انجام مراحل پیش از خواب است و هر مرحله را زیاد ادامه ندهید و هر کاری را درست در زمان معین و محدود خود تمام کنید و هر شب از این حدود تعیین شده پیروی کنید.

تعیین حد و حدود

یکی از راهکارهای تربیتی که هرگز در کودکان هیجان زده زیر چهار سال جواب نمی دهد توضیحات منطقی و طولانی می باشد. کودکان در این سن حتی در بهترین شرایط هم قادر به فکر و تعقل منطقی نیستند. بهترین راه این است که بایدها و نبایدها و قوانینی که تعیین کرده اید را با زبانی ساده و مختصر و مفید به کودک بفهمانید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سال دوم» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 4 کاربر 3.8 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...