وضعیت ایستادن در سه ماهه اول بارداری

دانشنامه فرزند: به طور مطلوب شما می توانید از دو آینه تمام قد از جلو و پهلوها طرز ایستادن تان را نگاه کنید. شما بایستی طریقه صحیح ایستادن را هم در تمرینات ورزشی و هم در زندگی روزمره تان رعایت کنید. زمانی که شما به طریقه صحیحی بایستید احتمال بیشتری را برای استفاده صحیح از عضلات جهت انجام هر حرکتی فراهم ساخته اید.

سر و گردن

سر بایستی کاملا شل و متعادل در طول گردن و در امتداد ستون فقرات روی مهره ها به صورت متعادلی قرار گرفته باشد. اگر شما چانه تان را بالا برده یا جلوتر بیاورید گردن را از مسیر اصلی خارج کرده و موجب ایجاد کشش شدیدی در عضلات آن شده و موجبات سردرد را فراهم می کنید. چانه بایستی خیلی آرام رو به پایین قرار گرفته تا باعث درازی پشت گردن شود. اگر احساس کردید قسمت فوقانی سرتان به این ردیف نزدیک شده باید سرتان را بالا برده و بدن تان صاف و کشیده قرار بگیرد.

شانه و دست ها

شانه ها و قسمت های بالای کمر بیشترین کشش را ایجاد کرده که اغلب موجب وضعیت گیری نامناست می شوند. همه حرکات بازو بایستی از عضلات وسطی کمر منشا بگیرند. شانه ها نبایستی بالا و پایین باشند زیرا دست ها نیز تبعیت می کنند. شانه های تان را تا نزدیکی گوش ها بالا آورده و سپس آن ها را پایین انداخته تا در وضعیت آرامی قرار بگیرند و در همه وقت به این حالت باشند. بازوها بایستی به راحتی در طرفین شما قرار گرفته باشند. با نگاه در آینه کنترل کنید که شانه ها بالا قرار نگرفته باشند. گاهی اوقات یکی از شانه ها بالاتر از دیگری قرار می گیرد به خصوص اگر شما عادت داشته باشید کیف خود را روی یک طرف شانه بیاندازید. کنترل کنید که شانه ها به عقب کشیده نشده باشند، زیرا باعث بد شکل شدن گردن می شود.

طرز صحیح ایستادن

پشت و شکم

برای کنترل کردن قسمت های پشت تان به طور نیم رخ مقابل آینه بایستید. اجازه دهید که ستون فقرات تان به صورت کشیده قرار گرفته و پاهای تان مقابل هم روی زمین باشد. ناف باید در مقابل ستون مهره ها قرار گرفته باشد. عضلات کف لگن را به طرف بالا بکشید. با این کار کمرتان خیلی قوس پیدا نمی کند و باسن نیز خیلی بر آمده نمی شود. استفاده از این عضلات از کشیدگی کمرتان جلوگیری کرده و این کار قسمتی از کشش های کمری است.

باسن

وقتی که ناف و کمرتان جاگیری صحیحی داشته باشند، لگن شما خیلی جزیی به بالا می چرخد. اگر شما عضلات تحتانی لگن را منقبض کنید، به شما در قرار گیری اندام در یک خط مستقیم کمک خواهد کرد.

ساق پا و پاها

پاها را به اندازه عرض شانه از هم باز کرده و انگشتان تان در جلو قرار بگیرد. در ساق پا بایستی احساس کشیدگی کرده و بدون کشیدگی زانو سنگینی تان بایستی به طور یکسان روی دو پا تقسیم شود. ساق پاهای تان را به سمت عقب هدایت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تناسب اندام» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان