وضعیت ایستادن در سه ماهه دوم و سوم بارداری

دانشنامه فرزند: در دوران بارداری مرکز ثقل شما جا به جا می شود و مهم تر از هر زمان دیگری باید اندام های تان را در یک صف قرار داده تا از کمر درد، کشیدگی شانه و گردن، سردرد و بسیاری دیگر از مشکلات وابسته به آن پیشگیری کنید.

طی دو ماه آخر بارداری همان وضعیت ایستادن در سه ماهه اول را هدف قرار دهید. در این زمان بدن شما تحت تاثیر فشارهای متعدد قرار گرفته و مرکز ثقل تان جا به جا می شود. بیشترین تاثیر روی قوس کمرتان به دلیل وزن می باشد و موجب جا به جایی مرکز ثقل به جلو و پایین کمرتان می شود که باعث کشیدگی عضلات کمر شده و بیشتر از هر زمان دیگری بایستی ناف تان مقابل ستون فقرات باشد. با این وضعیت شما از درد قسمت تحتانی کمر که در اواخر بارداری شایع است جلوگیری می کنید.

طرز صحیح ایستادن در بارداری

پیگیری این تمرینات باعث کمک به عضلات کمری و لگنی شما در طول بارداری خواهد شد. اگر چه کمک به عضلات تنفسی در طی بارداری مهم تر است، چرا که رشد جنین تان در داخل شکم باعث اختلال در کار پرده دیافراگم – عضو عضلانی مهم در تنفس شکمی – می شود. اگر عضلات لگنی و ناحیه پرینه – محدوده میان منطقه تناسلی و مقعد – شما در حالت مناسب و صحیح خود در دوران بارداری قرار گیرند اولا باعث رشد و تقویت عضلانی آن ها شده و ثانیا پس از بارداری کمک بسیار مناسبی به برگشت به حالت قبل از بارداری تان خواهند کرد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تناسب اندام» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 5 کاربر 4.4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان