دانشنامه فرزند: تعداد بسیاری از افراد تنفس های سطحی و سریعی داشته به طوری که ریه ها از دستیابی به نیروی بالقوه شان برای کامل پر شدن محروم می مانند. وقتی شما نفس عمیق می کشید اکسیژن به میزان کافی در بدن تان به چرخش درآمده، به طوری که شما و جنین را به خوبی تغذیه می کند. تمرینات تنفسی که در ادامه آمده به شما نشان می دهد که چطور نفس های کاملی را از نظر عمق بکشید، راه منظمی که شروع هر تمرینی است.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله برنامه ورزشی در سه ماهه اول بارداری رجوع نمایید.

وضعیت شکم در حین تنفس

در حالی که یک بالش زیر سرتان گذاشته اید به پشت دراز بکشید و پاهای خود را روی صندلی قرار بدهید به گونه ای که زانوهای تان در زاویه 90 درجه قرار بگیرند. بالشی کوچک یا حوله ای لوله شده را بین دو زانوی تان قرار داده و آن را در همان وضعیت نگه دارید. دقت داشته باشید که پشت شما کاملا کشیده و صاف قرار داشته باشد و هیچ گونه کششی به گردن و شانه ها وارد نشود. دست ها را روی شکم گذاشته به طوری که انگشتان وسط شما به یکدیگر برسند. وقتی که نفس می کشید (حالت دم) نفس تان منجر به تو رفتن شکم و متعاقب آن پایین رفتن انگشتان دست می شود. در حالت بازدم، انگشتان به حالت اولیه باز می گردند. بیش از حد در انجام این حرکات تلاش نکنید. در حین انجام این حرکت شکم خود را بالا نیاورده و به پشت خود زاویه ندهید. فقط سعی کنید نفسی را که در بدن تان جریان می یابد احساس کنید. این تمرین را ده مرتبه انجام دهید.

وضعیت شکم در حین تنفس

حرکت دنده ها در حین تنفس

روی یک توپ یا صندلی به گونه ای بنشینید که پاها روی زمین قرار داشته و به اندازه عرض شانه از هم باز باشند و انگشتان پا بایستی در یک راستا قرار بگیرند. احساس کنید که پشت شما کاملا صاف و کشیده قرار دارد و هیچ گونه کششی به شانه ها یا گردن وارد نمی شود. یک شال به دور دنده های تان بسته، به جلو عبور داده و با هر دست خود یک سر شال را بگیرید. شال را بدون گره زدن سفت نگه دارید. نفس عمیق بکشید تا هنگامی که احساس کنید که دنده های شما منبسط می شوند. سپس شال را به آرامی شل کنید. دقت کنید که شانه های شما در حین انجام این حرکت بالا نروند. بازدم نمایید و انقباض دنده ها را احساس کنید. این تمرین را ده مرتبه انجام دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تناسب اندام» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان