بالا بردن و چرخش شانه

دانشنامه فرزند: این تمرین به قسمت فوقانی بدن شما به خصوص گردن، شانه ها و کمر کمک می کند. قبل از شروع تمرین دقت کنید که بدن تان آماده و آرام باشد. به گونه ای بنشینید که ستون فقرات کاملا کشیده باشد. پس از مدت کوتاهی، نفس عمیق بکشید و به خودتان اجازه دهید تا کاملا آرام شوید. چانه تان را بچرخانید تا احساس کنید گردن تان و ستون فقرات در یک راستا قرار گرفته اند.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله برنامه ورزشی در سه ماهه اول بارداری رجوع نمایید.

  1. شانه های تان را تا آنجا که برای تان امکان دارد تا جای گوش های تان بالا ببرید. دست تان را به طور آرامی در کنارتان انداخته، اجازه دهید خودشان به طور سنگین بیافتند، به جای اینکه شما به آن ها وضعیت دهید. این کار را 5 مرتبه تکرار کنید. حالا 5 مرتبه شانه راست را بالا ببرید و به همان روش فوق بیاندازید، سپس این تمرین را برای شانه چپ تکرار کنید.
  2. شانه ها را به جلو آورده تا جایی که جلو قفسه سینه را بسته با حرکات چرخشی آهسته و طولانی به نزدیکی گوش و سپس به پشت تا جایی که منجر به فشردگی تیغه شانه ها به یکدیگر بشود. اگر هر گونه کششی را در گردن خود احساس نمودید به آرامی سر را به جلو خم نمایید تا حالت کششی کمتر شود. این حرکت را 5 مرتبه تکرار کنید، سپس مسیر را وارونه کرده به طوری که از پشت شروع کرده و به جلو بچرخید.
بالا بردن و چرخش شانه

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تناسب اندام» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان