دانشنامه فرزند: این کشش یک طرفه عمومی برای آن هایی که ملزم به تکیه دادن به صندلی هستند می باشد که می توانند آن را انجام دهند. در اجرای این تمرین بایستی شما بدون هیچ گونه کشیدگی تا جایی که امکان دارد خودتان را بکشید.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله برنامه ورزشی در سه ماهه اول بارداری رجوع نمایید.

  1. در یک طرف جای دسته های صندلی بنشینید به طوری که پاهای تان محکم روی زمین قرار گرفته و دست چپ تان تکیه گاه صندلی را گرفته است. کنترل کنید که پشت تان صاف کشیده باشد و گردن تان راحت باشد. ناف در مقابل ستون مهره قرار گرفته و عضلات کف لگن را بالا بکشید. چند نفس آرام کشیده و کنترل کنید هیچ قسمتی از اندام فوقانی تان تحت کشش نباشد.
  2. دست راست خود را بالا برده به گونه ای که بالای سر قرار گیرد. نفس آرام کشیده و بازدم راحتی انجام دهید. سپس بدن خود را به سمت مخالف خم نموده و کشش ساده ای ایجاد نمایید. یک نفس بکشید و با بازدمی آرام حرکات قفسه سینه خود را احساس نمایید.
  3. حال نفس خود را حبس نموده و با آرامش آن را تخلیه نمایید. سپس همین تمرین را در طرف مقابل برای 5 تا 10 بار انجام دهید.
کشش یک طرفه

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تناسب اندام» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها