بالا آوردن باسن

دانشنامه فرزند: پایه و اساس انجام این حرکت تمرینات مربوط به کف لگن و تمرینات تنفسی از سه ماهه اول بارداری می باشند که باعث شل شدن عضلات پشت بدن می گردند. در این قسمت پشت بدن با نفس کشیدن حرکت می کند تا تحرک ستون فقرات را افزایش داده و همزمان عضلات شکمی و لگنی را تقویت می کند.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله برنامه ورزشی در سه ماهه دوم بارداری رجوع نمایید.

  1. به پشت دراز بکشید. در حالی که زانوهای شما بلند شده باشد و پاها با کمی فاصله از هم قرار گرفته باشند. یک حوله تا شده را بین زانوهای خود قرار دهید و ستون مهره ها را بر روی سطح زمین بکشید. در این حالت برای کشش پشت گردن خود چانه را کمی به سمت جلو خم کنید. دقت داشته باشید که شانه ها و گردن شما کاملا شل باشند. بازوها را در دو طرف خود قرار دهید.

    بالا آوردن باسن
  2. یک نفس آرام و طولانی بکشید و هنگامی که بازدم می کنید ناف را به آرامی به سمت ستون مهره ها بکشید. قسمت تحتانی باسن و عضلات کف لگن را به آرامی به سمت بالا بکشید و به پشت خود اجازه دهید که از سطح زمین به آهستگی بلند شود. این گونه احساس کنید که مهره به مهره، ستون مهره های شما از سطح زمین بلند می شود. نیازی نیست که تمام پشت خود را از سطح زمین بلند نمایید. بایستی شانه های شما در تماس با زمین قرار داشته باشند. اگر خیلی زیاد پشت خود را بلند کنید به پشت شما فشار وارد می شود، در صورتی که هدف از انجام این تمرین احساس قابلیت حرکت در ستون فقرات می باشد. دقت داشته باشید که شانه ها و گردن شما بایستی آرام باشند.

    بالا آوردن باسن
  3. تا زمانی که احساس راحتی در پشت خود می کنید پشت را از روی زمین بلند کرده و سپس نفس بکشید. در حالی که بازدم می کنید دقیقا به روش مشابه پشت خود را پایین بیاورید. بایستی بسیار آرام این حرکت را انجام دهید تا جایی که احساس کنید مهره های پشت شما یکی یکی بر روی سطح زمین قرار می گیرند. این حرکت را 5 تا 10 مرتبه تکرار نمایید. البته این تعداد بستگی به این دارد که شما چقدر از انجام این حرکت احساس راحتی می کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تناسب اندام» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان