دانشنامه فرزند: این ورزش برای از بین بردن هر گونه کشش در ناحیه تحتانی پشت و گردن موثر می باشد و به داشتن یک حالت بدنی مناسب کمک می کند، اما ممکن است انجام آن مشکل به نظر برسد.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله برنامه ورزشی در سه ماهه دوم بارداری رجوع نمایید.

  1. به گونه ای روی زمین به پشت دراز بکشید که پاها خم شده باشد و کف پا بر روی زمین قرار داشته باشد. ستون فقرات صاف بوده و سر و گردن در یک راستا قرار گرفته باشند و نوک چانه مقدار کمی به سمت پایین قرار بگیرد. زانوها را بلند کنید به حالتی که احساس کنید که کل ستون فقرات شما در تماس با زمین قرار دارد. دست های خود را دقیقا زیر زانوها قرار دهید. در طول انجام این تمرین ناف را به آرامی به سمت ستون فقرات بکشید.

  2. نفس بکشید و هنگامی که بازدم می کنید زانوی راست را به سمت قفسه سینه خود بکشید. اگر لبه بازوهای تان را به صورت دایره مانند نگه دارید بازوهای تان حرکت شما را توسعه می دهند و شما احساس خواهید کردن که پشت تان آزادتر شده است، سپس زانو را رها کنید و نفس بکشید.

  3. در تنفس بعدی مانند قبل این بار زانوی چپ را به سمت قفسه سینه بکشید. دقت داشته باشید که ستون فقرات در تماس با زمین قرار دارد و گردن و شانه ها شل هستند.

  4. در بازدم بعدی هر دو زانو را به سمت قفسه سینه بکشید. تمام مراحل را 5 تا 10 مرتبه تکرار کنید.

حرکت زانو به طرف قفسه سینه

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تناسب اندام» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 3.7 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان