کشش عضلات پشت ران

دانشنامه فرزند: این تمرین یک کشش آرام برای عضلات پشت ران می باشد و کمک می کند که احساس سنگینی پاها در طول بارداری در شما از بین برود. در انجام این تمرین زیاده روی نکنید. پاها را فقط تا حدی از هم دور کنید که فقط کشش را احساس نموده و هیچ فشاری به قسمت تحتانی پشت شما وارد نشود.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله برنامه ورزشی در سه ماهه دوم بارداری رجوع نمایید.

  1. به پشت به گونه ای دراز بکشید که ستون فقرات شما به حالت کشیده قرار بگیرد. پاها را زانو کنید و کف پاها را صاف بر روی زمین قرار دهید. دقت داشته باشید که شانه های شما بایستی کاملا آرام باشند و پشت شما خمیده نباشد. زانوی چپ خود را به سمت قفسه سینه بیاورید و یک دستمال بلند و یا کمربند را به دور پای خود ببندید.

  2. یک نفس عمیق بکشید و در هنگام بازدم ناف را به آرامی به سمت ستون فقرات کشیده و پا را به کمک همان کمربند یا دستمال به سمت سقف صاف نمایید. زانوی شما بایستی رو به روی شما قرار بگیرد و گردن و شانه ها بایستی شل باقی بمانند. پای خود را خیلی نکشید چرا که باعث ایجاد ناراحتی در لگن و پشت شما می گردد. با انجام این حرکت شما بایستی احساس کشش کنید نه احساس درد. حداقل تا شماره 10 و حداکثر 20 بشمارید و این حالت کشش را حفظ کنید. به طور طبیعی نفس بکشید و اگر احساس می کنید انجام این کشش برای شما راحت و آسان است پای خود را در همان حالت خم نمایید. این حرکت باعث افزایش فشار می گردد.

  3. پا را خم کنید و برای چند لحظه استراحت نمایید. سپس حرکت را با پای دیگر تکرار کنید.

کشش عضلات پشت ران

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تناسب اندام» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان