بالا بردن پاها

دانشنامه فرزند: تمرینات آرام پاها در طول بارداری به کاهش تورم پا کمک می کند و باعث تقویت عضلات می گردد. در انجام این تمرین بهتر است پشت خود را به یک دیوار تکیه دهید تا از کشیدگی کامل ستون فقرات خود مطمئن باشید.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله برنامه ورزشی در سه ماهه دوم بارداری رجوع نمایید.

  1. به یک پهلو دراز بکشید. ترجیحا به دیوار تکیه دهید. یک بالش بزرگ و یا چندین بالش کوچک را برای حمایت از پشت خود زیر پای فوقانی قرار دهید. مطمئن شوید که پشت شما صاف به دیوار تکیه داده است. دست پایین را به موازات ستون فقرات خود در سمت بالا قرار دهید و به سمت خارج بکشید. یک بالش کوچک بین دست و سر خود قرار دهید. پای زیرین خود را خم کنید. پای فوقانی خود را از مچ بر روی بالش ها خم نمایید.

  2. دست بالایی خود را بر روی استخوان لگن گذاشته و یک نفس عمیق بکشید. در هنگام بازدم، ناف را به آرامی به سمت داخل بکشید و احساس کنید که شانه ها به سمت پایین کشیده می شوند و طول گردن بلند می شود. سپس پای راست خود را به سمت خارج بکشید تا احساس کشش در ماهیچه های خود نمایید.

  3. این تمرین را 5 تا 10 بار در یک طرف انجام دهید و سپس در طرف دیگر تکرار نمایید.

بالا بردن پاها

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تناسب اندام» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 3.7 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان