نشستن روی توپ یا صندلی

دانشنامه فرزند: بهترین راه برای انجام این تمرین ایستادن در جلوی آینه می باشد تا بتوانید وضعیت بدنی خود را بررسی نمایید. انجام این تمرین برای یادگیری چگونگی کارکرد ستون فقرات مفید می باشد. به طور کلی انجام این تمرین باعث بهبود وضعیت بدنی شما می گردد. به خاطر داشته باشید که ستون فقرات خود را در حال انجام این تمرین به حالت کشیده نگاه دارید و همواره ناف خود را به آرامی به سمت داخل بکشید.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله برنامه ورزشی در سه ماهه دوم بارداری رجوع نمایید.

  1. کاملا صاف به صورت قائم بر روی یک توپ یا صندلی در جلوی آینه بنشینید. دست های خود را چند سانتی متر در جلوی قفسه سینه تا کنید. دست های خود را بر روی بازوهای تان قرار دهید تا در این وضعیت استراحت کنند. دست های خود را مشت نکنید، زیرا این کار باعث وارد آمدن فشار به شانه ها می گردد. نفس بکشید و احساس کنید که تمام وزن شما از طرف ستون فقرات بر روی توپ یا صندلی منتقل شده است.

  2. پس از اینکه نفس خود را خارج نمودید به آهستگی به یک طرف چرخش کنید. توجه داشته باشید که این حرکت از بالا تنه باشد و مفاصل ران شما حرکت نکند.

  3. حالا دوباره نفس بکشید و به وضعیت شروع تمرین بازگردید. هنگامی که بازدم می کنید به طرف دیگر بچرخید. این تمرین را 5 مرتبه در هر طرف به طور متناوب تکرار نمایید.

نشستن روی توپ یا صندلی

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تناسب اندام» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان