حرکت چهار دست و پا

دانشنامه فرزند: وضعیت چهار دست و پا که شبیه حالت حرکت گربه می باشد در بارداری وضعیت بسیار راحتی است که با گذشت زمان احساس راحتی در آن وضعیت بیشتر می شود. با انجام این تمرین برای مدت کوتاهی وزن جنین از پشت شما برداشته می شود. این تمرین باعث کشش پشت شده و بهترین راه انجام آن این است که تا حد امکان آهسته و بسیار نرم از یک وضعیت به وضعیت بعدی در آیید. اگر هر گونه مشکلی در پشت خود دارید فقط دو وضعیت اول را انجام دهید.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله برنامه ورزشی در سه ماهه دوم بارداری رجوع نمایید.

  1. اگر برای شما امکان پذیر است این تمرین را جلوی آینه انجام دهید تا بتوانید اطمینان حاصل کنید که پشت شما کاملا صاف می باشد. بر روی دست ها و زانوهای خود قرار بگیرید به گونه ای که زانوها به اندازه عرض شانه از هم باز شده باشند و دقت داشته باشید که شانه ها، لگن و زانوها همگی به حالت کشیده قرار گیرند. سعی کنید که پشت شما کاملا صاف قرار داشته باشد. هیچ گونه فشاری به گردن وارد نشود و سر شما کاملا شل و در راستای ستون فقرات قرار گرفته باشد.

  2. نفس بکشید و هنگام بازدم ناف را به آرامی به سمت ستون فقرات بکشید. با این حرکت پشت شما به سمت بالا خم خواهد شد و سر شما نیز به سمت پایین بین دست ها حرکت می نماید. سپس پشت خود را صاف کنید. نفس بکشید و به وضعیت اول در آیید.

    حرکت گربه
  3. بازدم کنید و پشت خود را این بار به گونه ای به سمت داخل خم کنید که پشت با سر یک گودی بسازد. در این حالت باسن شما در بالاترین نقطه بدن قرار می گیرد. نفس بکشید و به وضعیت اولیه برگردید. 5 تا 10 مرتبه این حرکت را تکرار نمایید.

    حرکت گربه

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تناسب اندام» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان