دانشنامه فرزند: این تمرین بر مبنای تمرینات کششی متداول در یوگا طراحی شده است و روش ایده آلی برای کشش ستون فقرات می باشد. توجه داشته باشید که از هر وسیله ای که به عنوان محافظ استفاده می کنید به اندازه کافی محکم باشد و بتواند وزن شما را به خوبی تحمل کند و در طی تمرین جا به جا نشود تا شما بتوانید در این وضعیت استراحت کنید.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله برنامه ورزشی در سه ماهه اول بارداری رجوع نمایید.

هشدار: اگر هر لحظه در طول انجام تمرین احساس سرگیجه نمودید بلافاصله تمرین را متوقف کنید.

  1. مقابل یک میز یا صندلی سنگین بایستید به طوری که به اندازه طول بازوهای خود از آن فاصله داشته باشید. کف پاها را محکم بر روی زمین قرار داده و به اندازه عرض لگن پاها را از هم باز کنید. اکنون این وضعیت را کنترل کنید. ستون فقرات شما بایستی کاملا کشیده و صاف قرار بگیرد و هیچ گونه فشاری به گردن و شانه ها وارد نشود. ناف را به آرامی به سمت ستون فقرات و کف لگن خود را به طرف بالا بکشید. بازوها را بالای سر خود ببرید به گونه ای که شانه های شما بلند نشود.

  2. نفس بکشید. هنگامی که بازدم می کنید به سمت جلو خم شوید. ستون فقرات شما نبایستی خم شود. انگشتان دست شما بایستی لبه میز و یا صندلی استراحت کنند. در این حالت شما بایستی کششی را در طول بازوها، گردن و پشت خود احساس کنید. کاملا طبیعی نفس بکشید و این وضعیت را به مدت یک دقیقه حفظ کنید.

  3. اکنون خم شدن به سمت جلو را ادامه دهید. تا جایی که احساس آرامش می کنید، سر خود را به سمت پایین خم کنید. اگر با انجام این حرکت فشاری را احساس کردید زانوهای خود را به آرامی خم کنید.

  4. نفس بکشید. هنگامی که بازدم می کنید به آهستگی به سمت بالا بچرخید. آن قدر آهسته این حرکت را انجام دهید که احساس کنید مهره های ستون فقرات شما یکی یکی بر روی هم قرار می گیرند. تا جایی که پشت شما کاملا صاف و کشیده قرار بگیرد. دقت داشته باشید که فشاری به گردن، فک و شانه ها وارد نشود. چند نفس آهسته و آرام بکشید. این مراحل را تا 5 مرتبه تکرار کنید.

خم شدن به جلو

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تناسب اندام» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان