دانشنامه فرزند: این تمرین بر روی عضلات کف لگن و قسمت داخلی ران اثر گذاشته و به نحو مطلوبی باعث آرام شدن قسمت تحتانی پشت و ستون فقرات می گردد. برای انجام این تمرین نیاز به بالش یا کوسن دارید. هر چه بالش یا کوسنی که برای این تمرین انتخاب می کنید سفت تر باشد کار شما دشوارتر می شود.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطالب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقالات برنامه ورزشی در سه ماهه اول بارداری ، برنامه ورزشی در سه ماهه دوم بارداری و برنامه ورزشی در سه ماهه سوم بارداری رجوع نمایید.

  1. روی زمین به پشت دراز بکشید به طوری که زانوها از زمین بلند شده باشند و کف پاها صاف بر روی زمین قرار بگیرند. به آرامی بالش و یا کوسن را بین زانوهای خود نگه دارید. دست ها را در دو طرف پهلوی خود قرار دهید به طوری که کف دست ها بر روی زمین قرار بگیرند. دقت داشته باشید که شانه ها و گردن شما شل بوده و اگر احساس می کنید گردن شما از سطح زمین به سمت خارج می چرخد یک بالش کوچک زیر سر خود قرار دهید. نفس بکشید و عضلات کف لگن خود را به سمت بالا بکشید.

  2. هنگامی که بازدم می کنید ناف را به سمت داخل بکشید و بالش را با زانوهای خود فشار دهید. به پشت خود اجازه ندهید که خم شود و یا فشاری به پشت، شانه ها و گردن شما وارد شود. تنها قسمتی از بدن شما که بایستی حرکت کند زانوهای شما است.

  3. نفس عمیقی بکشید و پس از رها نمودن کوسن یا بالش این تمرین را 10 مرتبه دیگر انجام دهید.

فشار بالش

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تناسب اندام» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان