دانشنامه فرزند: ماساژ تنها باعث ایجاد احساسات شگفت انگیز نمی شود، بلکه به آرام کردن و تسکین دادن پاها در بارداری هنگامی که شما بایستی وزنی بیش از حد معمول را حمل کنید کمک می کند. ماساژ پا را می توانید قبل از رفتن به رختخواب انجام دهید. اغلب انجام این تمرین باعث بهبودی وضعیت خواب شما می شود.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله برنامه ورزشی در سه ماهه سوم بارداری رجوع نمایید.

  1. روی یک صندلی بنشینید. در نتیجه قادر خواهید بود زانوهای خود را در یک زاویه 90 درجه خم کنید. ساق یک پا را بر روی ران پای دیگر قرار دهید. در نتیجه به آسانی می توانید به پای دیگر دسترسی پیدا کنید. با حرکت آهسته و آرام کل پای خود، تمرین را شروع کنید و هر گونه نواحی واضحی که تحت فشار و کشش است را فشار دهید.

  2. قوزک پای خود را 5 مرتبه در جهت عقربه های ساعت بچرخانید. سپس 5 مرتبه برخلاف جهت عقربه های ساعت این چرخش را انجام دهید. از هر دو انگشت شست دست خود استفاده کنید تا بتوانید یک فشار محکم بر تمام کف پا، سپس بالای پا و قوزک ها وارد کنید.

  3. سپس هر انگشت شست را با یک کشش راحت بکشید. سپس این تمرین را با پای دیگر تکرار نمایید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تناسب اندام» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 4.5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان