دانشنامه فرزند: در ماه های آخر بارداری تورم بر روی دست ها و مچ دست ها نیز تاثیر می گذارد. انگشتان متورم می شوند تا جایی که احساس کنید که حلقه و انگشترهای تان تنگ شده است.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله برنامه ورزشی در سه ماهه سوم بارداری رجوع نمایید.

  1. روی صندلی و یا روی زمین به گونه ای بنشینید که پشت شما کاملا حمایت شود و هیچ فشاری به گردن و شانه های شما وارد نشود. دست های خود را کنار یکدیگر بیاورید و سپس دست ها را در سمت بالا از هم باز کنید به گونه ای که فقط نوک انگشتان خود را محکم به هم فشار دهید. تا شماره 10 بشمارید و این حالت را حفظ کنید.

  2. دست های خود را کاملا شل در جلوی خود نگه دارید و آن ها را 10 مرتبه تکان دهید.

  3. دست خود را نه خیلی محکم مشت کنید و آن ها را باز کنید و انگشتان خود را به بیرون بکشید، سپس دست های خود را 10 مرتبه ببندید.

  4. مچ دست ها را 5 بار در جهت عقربه های ساعت و 5 بار در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید. این تمرین را 10 مرتبه انجام دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تناسب اندام» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان