گذاشتن پاها روی دیوار

دانشنامه فرزند: این وضعیت، وضعیتی است که در اواخر بارداری، هم باعث کشش و هم باعث آرامش می شود. این تمرین هم چنین به کاهش تورم پاها و قوزک های پا کمک می کند. اگر در طول انجام قسمت اول تمرین احساس راحتی و آرامش کردید می توانید تمرین را ادامه دهید و به قسمت دوم بروید. در غیر این صورت احساس هر گونه فشار در قسمت تحتانی پشت، انجام تمرین را متوقف کنید.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله برنامه ورزشی در سه ماهه سوم بارداری رجوع نمایید.

  1. روی زمین دراز بکشید و یک بالش زیر سر خود بگذارید. روی زمین بایستی به گونه ای دراز بکشید که باسن شما در تماس با دیوار قرار بگیرد. دقت داشته باشید که پشت شما کاملا صاف و شل باشد. سپس پاهای خود را بر روی دیوار تا حدی که احساس راحتی می کنید بالا ببرید. به گونه ای که بر روی دیوار در حال راه رفتن هستید. اگر پاها راحت کشیده می شوند، پاها را کاملا صاف کنید؛ در غیر این صورت تا حدی که نیاز دارید زانوهای خود را خم کنید. قسمت تحتانی پشت خود را خم نکنید. این وضعیت را به مدت 5 دقیقه و یا بیشتر حفظ کنید.

  2. اگر احساس کردید وضعیت اول برای شما آسان می باشد می توانید حرکت زیر را انجام دهید. این حرکت باعث ایجاد کشش در قسمت داخلی ران ها می گردد. تدریجا پاهای خود را روی دیوار از هم باز کنید تا پاها به دو طرف بروند. بایستی در این حالت کشش را احساس کنید، ولی فشاری به شما وارد نشود. اگر پشت شما از روی زمین بلند می شود پاها را بیشتر به هم نزدیک کنید تا دوباره پشت شما کاملا صاف بر روی زمین قرار بگیرد. 5 دقیقه این وضعیت را حفظ نمایید.

  3. زانوها را خم کنید و به سمت کف اتاق متمایل شوید.

گذاشتن پاها روی دیوار

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تناسب اندام» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان