دانشنامه فرزند: این تمرین یک وضعیت آرامش بخش بسیار خوب در اواخر بارداری می باشد. این تمرین باعث می شود فشار از روی قسمت تحتانی پشت برداشته شود و همچنین ناحیه لگن وسیع تر شود. برای راحتی از تعداد زیادی بالش استفاده کنید.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله برنامه ورزشی در سه ماهه سوم بارداری رجوع نمایید.

  1. بر روی یک بالش بنشینید و زانوهای خود را تا حد امکان باز کنید. پاها را از مچ نزدیک به باسن قرار دهید. یک بالش بزرگ را جلوی خود بگذارید. دقت داشته باشید که ستون فقرات شما صاف باشد و هیچ فشاری به گردن و شانه ها وارد نشود. چشم های خود را ببندید و 5 نفس آرام و عمیق بکشید به طوری که در تمام بدن احساس آرامش کنید.

  2. دست های خود را بر روی زمین بگذارید و بدن را بر روی بالشی که در جلوی شما قرار دارد راه ببرید. بازوها و سر خود را بر روی بالش قرار دهید و در این وضعیت استراحت کنید. پشت خود را به حالت کشیده نگاه دارید. اگر احساس می کنید راحت تر هستید سر خود را به یک طرف بچرخانید. سعی کنید احساس نمایید تمام عضلات و مفاصل شما صاف و راحت هستند. استراحت کنید و به آهستگی برای چند دقیقه نفس بکشید. به آهستگی به وضعیت شروع تمرین برگردید و بنشینید. چشم های خود را ببندید و به طور عمیق نفس بکشید.

  3. اکنون خم شدن به سمت جلو را ادامه داده، سر خود را در سمت پایین به طرف کف زمین بیندازید البته تا جایی که احساس راحتی داشته باشید.

  4. نفس بکشید و هنگامی که بازدم می کنید به آهستگی به سمت بالا بچرخید. این حرکت را طوری انجام دهید که احساس کنید که هر کدام از مهره های ستون فقرات شما یکی یکی از روی زمین بلند می شوند. این حرکت را تا زمانی انجام دهید که پشت شما کاملا صاف و کشیده به حالت ایستاده قرار بگیرد. توجه داشته باشید که هیچ گونه فشاری در حالت ایستاده به گردن، شانه ها و یا فک شما وارد نشود. چند نفس طولانی و عمیق بکشید. این تمرین را تا 5 مرتبه تکرار نمایید.

وضعیت بچه

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تناسب اندام» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان