دانشنامه فرزند

انقباض عضلات دست

دانشنامه فرزند: این تمرین حرکتی مفید در انقباض عضلات می باشد. در این تمرین گردن بایستی شل باشد. اگر در طی انجام حرکت هر گونه احساس فشاری کردید تمرین را بلافاصله متوقف کنید.

  1. به گونه ای بنشینید که پاهای شما کاملا راحت روی هم قرار گرفته باشند. اگر لازم می بینید از یک بالش کوچک استفاده کنید و روی آن بنشینید. ناف را به سمت ستون فقرات بکشید، در این حالت بایستی گردن و شانه ها کاملا شل باشند. بدون بالا بردن شانه ها، بازوها را در دو طرف به سمت خارج، هم سطح شانه ها بیاورید.

  2. پشت دست ها را به سمت بالا تا جایی که امکان دارد خم کنید. در این حالت انگشتان باید کاملا صاف باشند و دست ها به سمت سقف اشاره کنند. در این وضعیت شما کششی را در طول بازوها به خصوص قسمت زیرین بازوها احساس خواهید نمود.

  3. اکنون دست ها را برعکس نمایید و در نتیجه کف دست ها به سمت پایین می افتند. در این حال کشش قوی را در پشت هر دو دست، مچ ها و قسمت جلویی بازوها احساس خواهید نمود. دست ها را خم کنید و 10 تا 20 مرتبه این حرکت را تکرار نمایید. اگر هر گونه فشاری را احساس کردید چندین بار تمرین چرخش شانه ها را انجام دهید تا عضلات شما از فشار ایجاد شده رهایی یابند.

انقباض عضلات دست

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سلامتی پس از زایمان» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...