دانشنامه فرزند

درمان اختلالات قبل از قاعدگی
درمان

دانشنامه فرزند: درمان های متفاوتی برای اختلالات قبل از قاعدگی بیان شده است و به طور کلی انواع درمان ها به سه دسته محتاطانه، دارویی و جراحی تقسیم می شوند.

درمان محتاطانه

درمان این اختلال اغلب بر اساس روش های حمایتی انجام می گیرد. تشکیل گروه هایی با افراد مشابه، حمایت از یکدیگر و کمک جهت رفع مشکلات جاری ضروری است. درمان محتاطانه بر تغییر در شیوه زندگی تمرکز دارد، به عنوان مثال:

  • تغییر در رژیم غذایی و دوری از نمک، شکر و چربی
  • حرکات منظم ورزشی روزانه به مدت 30 دقیقه
  • کاهش استرس و نگرانی

درمان از طریق جراحی

جراحی آخرین راه درمان است. زمانی که علایم با تجویز درمان های دارویی یا محتاطانه کاهش نیابد آنگاه برداشتن رحم و تخمدان ها انجام می گیرد. بعد از برداشتن رحم و تخمدان و تجویز استروژن جایگزین، بهبودی در علایم خلقی حاصل می شود. در مواردی که تصمیم به جراحی گرفته می شود، آمادگی روانی فرد، جلسات مشاوره و آمادگی قبل از عمل لازم است تا فردی که جراحی می شود بعد از عمل کمترین درجه ناراحتی را تجربه نماید. به علت عوارض ناشی از یائسگی زودرس که در اثر عمل جراحی و برداشتن رحم و تخمدان ها ایجاد می شود، این عمل جز در موارد استثنایی انجام نمی گیرد تا بیمار با خطرات فراوان ناشی از آن مواجه نشود.

درمان دارویی

اگر شدت اختلال قبل از قاعدگی زیاد باشد و بهبودی با تجویز ترکیبات ویتامین و محدودیت های غذایی حاصل نشود از درمان های دارویی استفاده می شود. در مواردی که کم خونی یا فقر آهن در فرد وجود دارد تجویز قرص یا شربت آهن در بهبودی موثر است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...