دانشنامه فرزند

نگرانی از ناباروری
باروری

دانشنامه فرزند: در اکثر موارد به والدین آینده توصیه شده است فقط آرام باشند و از فرآیند اقدام برای بارداری لذت ببرند. اگر موفقیت در بارداری به سرعت اتفاق نیفتاد مضطرب نشوید.

به طور کلی شش ماه تا یک سال پس از تلاش ناموفق برای باردار شدن بهتر است به پزشک مراجعه نمایید. اما اگر سابقه سقط جنین یا مشکلی در بارداری دارید، بیش از 35 سال سن دارید، یا می دانید تعداد اسپرم های همسرتان کم است می توانید قبل از گذشت شش ماه از پزشک کمک بگیرید. مهم نیست چه شرایطی دارید، ناامید نشوید. فن آوری های باروری بسیار پیشرفته شده و با گذشت هر سال بسیار موفقیت آمیزتر می شود. در این مرحله زوج ها می توانند تکنیک های گوناگونی از جمله تحریک تخمدانی با داروی باروری، تزریق داخل رحمی اسپرم (با یا بدون شستشوی اسپرم)، تزریق اسپرم به داخل هسته یاخته، استفاده از اسپرم یا تخمک اهدایی و باروری در لوله آزمایشگاهی که به علت خاص نازایی آنان بستگی می یابد را امتحان کنند.

برای زوجی که نمی توانند فورا باردار بشوند امکانات بهتری نسبت به گذشته وجود دارد تا سرانجام منجر به بارداری شود. اگر برای باردار شدن دچار مشکلید و مطمئن نیستید که باید نزد یک متخصص نازایی بروید، با پزشک خود مشورت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 55 کاربر 4.3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...