دانشنامه فرزند

ترشحات واژینال در دوران بارداری

دانشنامه فرزند: هنگامی که باردار می شوید بدن شما به طور مداوم در حال تغییر است. ترشحات مهبلی در دوران بارداری بسیار معمول و بی ضرر است و در واقع از آنچه قبل از بارداری با آن مواجه بودید متفاوت نیست و فقط ممکن است مقدار آن بیشتر باشد.

در دوران بارداری اصولا به طور طبیعی ترشحات مهبلی شما افزایش می یابد، بعضی از خانم ها متوجه می شوند لازم است هر روز از نوار بهداشتی نازک استفاده کنند. ترشح، مایع به رنگ سفید، رقیق و تقریبا بدون بو است. در این دوران استفاده از دوش های واژینال توصیه نمی شود، زیرا ممکن است قابلیت طبیعی دفع عفونت های واژینال را تغییر بدهد.

دکتر را خبر کنید: در صورتی که ترشحات واژینال شما به رنگ قهوه ای، زرد یا سبز درآمد یا دارای بوی بد شد به پزشک خود اطلاع دهید.

بارداری از ابتلای شما به عفونت های مهبلی جلوگیری نمی کند و به دلیل وجود میزان بالای استروژن در خون تان ممکن است مستعد ابتلا به عفونت قارچی شوید. عفونت قارچی معمولا ترشح غلیظ سفید مایل به زرد ایجاد می کند و در بعضی موارد باعث ایجاد خارش و قرمزی می شود. برای حل مشکل باید از کرم های موضعی واژینال استفاده کرد. این کرم ها هیچ خطری برای جنین به وجود نمی آورند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 56 کاربر 4.1 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...