دانشنامه فرزند

کمردرد در دوران بارداری
کمردرد در دوران بارداری

دانشنامه فرزند: کمردرد عارضه یا نشانه شایعی است که اکثر خانم ها در دوران بارداری آن را تجربه می کنند. اساسا در اواخر دوران بارداری بروز می کند، هر چه زودتر نیز می تواند رخ دهد.

کمردرد در دوران بارداری به دو دلیل ممکن است اتفاق بیفتد، یک دلیل آن می تواند تغییر مرکز ثقل بدن شما باشد و دلیل دیگر می تواند تغییر درجه انحنای ستون فقرات در حین رشد جنین و بزرگ شدن رحم باشد. می توانید با درآوردن کفش خود در صورت امکان، گرم کردن موضعی و مصرف استامینوفن (تایلنول) درد را تا حدودی تسکین بدهید. در مورد گن های مخصوص دوران بارداری، برخی می گویند این گن ها برای کمردرد مفید هستند ولی بقیه چنین عقیده ای ندارند.

ممکن است گسترش درد را از پایین کمر تا سرین و پایین ساق پا تجربه کنید. این درد یا بی حسی (که کمتر شایع است) به عنوان سیاتیک شناخته می شود. که به خاطر فشار بر روی عصب سیاتیک به وجود می آید. عصبی اصلی که از کمر به لگن خاصره، سرین و پاهای شما منشعب می شود. می توانید با استراحت در رختخواب، حمام گرم یا تشک های حرارتی موارد خفیف درد سیاتیک را تسکین بدهید. اگر به مورد حاد آن مبتلا شدید احتمالا به مدت طولانی به استراحت و انجام نرمش های خاص نیاز دارید. گاهی درد زودرس زایمان با بروز کمردرد خود را نشان می دهد. به هر حال در زمانی که درد زودرس زایمان بروز می کند درد با انقباض بیشتری همراه است و به جای تداوم درد، می آید و می رود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «علایم و مشکلات» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 5 کاربر 3.8 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...