دانشنامه فرزند

مصرف دارو در دوران بارداری
مصرف دارو در دوران بارداری

دانشنامه فرزند: احتمالا در دوران بارداری خود حداقل یک یا دو مورد سردرد و گاهی ترش کردن را تجربه خواهید کرد و ممکن است این سوال برای تان پیش بیاید که می توانید از مسکن های بی خطر، داروهای ضد اسید و سایر داروهای بدون نسخه استفاده کنید.

بسیاری از خانم ها از مصرف هر دارویی به دلیل ترس از آسیب دیدن جنین می ترسند، ولی بعضی از داروهای بدون نسخه و بسیاری از داروهای با نسخه در دوران بارداری بی خطرند. در اولین معاینه دوران بارداری خود در مورد مصرف داروهای بلامانع در دوران بارداری با پزشک خود صحبت کنید.

هشدار: مصرف داروی با نسخه را قطع نکنید یا میزان آن را بدون مشورت با پزشک، سرخود تغییر ندهید.

بر روی بسیاری از داروها بر چسب «در دوران بارداری مصرف نشود» وجود دارد، زیرا به حد کافی بر روی زنان باردار مطالعه نشده است. مشکلات پزشکی خاصی از قبیل فشار خون بالا، خطر بیشتری برای جنین در حال رشد شما به وجود می آورد تا دارویی که برای درمان آن مصرف می کنید. واقعیت آن است که بسیاری از زنان باردار هستند که بی جهت از علایم شایعی رنج می برند که می توانستند با داروهایی درمان کنند که برای جنین بی خطر است. برخی از داروها می توانند در سه ماهه اول سبب بروز مشکلاتی بشوند ولی در کل در سه ماهه سوم بی خطر باشند یا بالعکس. اگر دارویی را قبل از اطلاع از بارداری یا قبل از اطلاع از عوارض آن استفاده می کردید که برای جنین خطرناک است نگران نباشید، این داروها در بسیاری از موارد بسته به زمان و مقداری که در طول بارداری مصرف کرده اید آسیبی نمی رسانند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 5 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...