دانشنامه فرزند

مقاربت در دوران بارداری

دانشنامه فرزند: برای اکثر زوج ها، مقاربت در دوران بارداری کاملا بی خطر است. در حقیقت بعضی از زوج ها متوجه می شوند نزدیکی در دوران بارداری حتی بهتر از قبل است. به هر حال توصیه می شود مواردی را نیز در نظر داشته باشید.

در نیمه اول بارداری به دلیل اینکه بدن شما به طور قابل توجهی تغییر نکرده است، معمولا مقاربت می تواند مانند گذشته ادامه داشته باشد. شاید متوجه شوید پستان ها در هنگام تماس به طور خاصی حساس یا حتی ملتهب می باشند. با گذشت زمان و هنگامی که رحم بزرگ می شود انجام برخی از وضعیت های مقاربتی مشکل می شود. مقاربت در اواخر دوران بارداری حتی در صورتی که دهانه رحم کمی باز شده باشد اشکالی ندارد و در کل تا زمانی که کیسه آب شما پاره نشده است بلامانع است.

هشدار: در صورتی که در معرض خطر بالایی برای درد زودرس زایمان هستید از مقاربت خودداری کنید. علاوه بر آن در صورتی که جفت سرراهی داشته باشید در سه ماهه سوم باید از مقاربت پرهیز نمایید.

اکثر پزشکان به پرهیز از نزدیکی توصیه می کنند، زیرا آمیزش می تواند عفونتی را به داخل رحم وارد کند و در منی موادی وجود دارد که در انقباض رحم موثر شناخته شده است. به هر حال اگر بارداری کم خطری دارید تعدد آمیزش و برخورداری از لذت جنسی خطری ندارد.

جنبه مهم دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که شما از لحاظ روانشناسی چه احساسی در مورد نزدیکی در دوران بارداری دارید. شاید متوجه شوید میل جنسی تان افزایش یافته است و یا علاقه تان به مقاربت کمتر از زمان قبل از بارداری شده است. شاید به دلیل تغییرات جسمانی که اتفاق افتاده و کاملا هم طبیعی است احساس جذابیت کمتری می کنید. همسر شما نیز شاید تغییراتی در میل جنسی خود به خاطر وجود هیجان و نگرانی طبیعی ناشی از پدر شدن و ترس های ناشناخته ای از اینکه آمیزش به جنین آسیب خواهد رساند یا اینکه کودک به نوعی متوجه می شود چه می خواهید انجام بدهید تجربه می کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «زندگی خانوادگی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 40 کاربر 4.4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...