دانشنامه فرزند

سردرد در دوران بارداری
سردرد در دوران بارداری

دانشنامه فرزند: بسیاری از خانم های باردار متوجه می شوند بیشتر از قبل دچار سردرد می شوند. این سردردها ممکن است ناشی از حالت تهوع، خستگی، گرسنگی، کاهش فشار خون طبیعی بدن که در این زمان اتفاق می افتد، تنش یا حتی افسردگی باشد.

استامینوفن به میزان توصیه شده برای تسکین سردردهای گاه به گاه مناسب است. برخی از خانم ها متوجه می شوند مصرف کمی کافئین نیز می تواند علایم سردرد را کاهش دهد. معمولا خوردن غذا و استراحت می تواند سردردهای ناشی از حالت تهوع، خستگی یا گرسنگی را برطرف کند. بنابراین سعی کنید چیزی بخورید و کمی بیشتر بخوابید. در صورتی که هیچ یک از راهکارها موثر واقع نشد احتمالا مسئله دیگری موجب سردرد شما می شود. مسکن های ساده مانند استامینوفن یا ایبوپروفن (بروفن یا ادویل (به جز در سه ماهه سوم بارداری)) اغلب بهترین درمان برای سردرد، از جمله میگرن است. اگر سردرد شما با داروهای بدون نسخه برطرف نشد با دکتر خود در مورد مصرف یک داروی آرام بخش ضعیف یا ضد میگرن مشورت کنید.

هشدار: از مصرف مقدار عادی آسپرین خودداری کنید، مگر آنکه توسط پزشک تان تجویز شده باشد، زیرا مقدار آسپرین بزرگسالان می تواند بر عملکرد پلاکت خون تاثیر بگذارد.

در صورتی که سردردهای شما شدید و مداوم باشد شاید به یک بررسی کامل پزشکی یا مراجعه به متخصص مغز و اعصاب نیاز داشته باشید. در ماه های بعدی بارداری، سردرد می تواند نشانه ای از شروع شرایطی باشد که به آن مسمومیت بارداری گفته می شود در این صورت ممکن است سردرد شما به همراه ورم دست ها و پاهای تان و فشار خون بالا باشد. در صورتی که در اواخر سه ماهه دوم یا سوم از سردرد شدید رنج می برید با پزشک خود تماس بگیرید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «علایم و مشکلات» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 18 کاربر 4.5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...