دانشنامه فرزند

تغییرات پوست در دوران بارداری

دانشنامه فرزند: جریان هورمون ها در سطوح بسیار زیاد در بدن شما می تواند اتفاقات عجیبی بر روی پوست تان به وجود آورد. این تغییرات برای همه خانم ها پیش نمی آید و اگر برای شما پیش آمده نگران نباشید چون معمولا پس از تولد فرزندتان محو می شود.

خط سیاه

شاید متوجه خط تیره رنگی که به آن خط سیاه گفته می شود شده باشید که از پایین شکم از روی استخوان شرمگاهی تا روی ناف به وجود می آید. این خط در خانم هایی که پوستی تیره تر دارند مشهودتر است. این خط اغلب در خانم هایی که پوستی روشن دارند به وجود نمی آید.

نقاب بارداری

ممکن است پوست صورت شما با پراکندگی نقاب مانندی در اطراف گونه ها، بینی و چشم ها تیره شود. به این تیرگی کلواسما یا نقاب بارداری گفته می شود. قرار گرفتن در معرض آفتاب می تواند آن را تیره تر کند.

آنژیوم عنکبوتی

لکه های قرمز که به آن آنژیوم عنکبوتی گفته می شود ممکن است به طور ناگهانی در هر جای بدن ظاهرشود. اگر روی آن ها را فشار دهید احتمالا سفید می شود. این لکه ها تجمع رگ های خونی ناشی از میزان بالای استروژن در بدن شما است که احتمالا بعد از زایمان از بین می رود.

سرخی کف دستی

ممکن است متوجه قرمزی در کف دستان خود شوید که به عنوان سرخی کف دستی شناخته شده است. این تغییر رنگ یکی دیگر از عوارض استروژن است که این نیز رفع خواهد شد.

زایده های پوستی

زایده های کوچک پوستی نیز یک وقوع شایع است، اگرچه علت بروز آن ها دقیقا مشخص نیست. خوشبختانه آن ها نیز بعد از بارداری یا محو می شوند و یا از بین می روند. لازم نیست برای برداشتن آن ها نزد متخصص پوست بروید مگر اینکه واقعا ناراحت کننده باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 7 کاربر 4.3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...