دانشنامه فرزند

ترک پوست در دوران بارداری

دانشنامه فرزند: ترک ها تقریبا بخش اجتناب ناپذیری از بارداری هستند، اگرچه بعضی از خانم ها اقداماتی برای جلوگیری از آن ها می کنند. پوست شما برای تطبیق با رحم رو به رشد و اضافه وزن که باعث بروز ترک می شود کشیده می شود. برخی از خانم ها احتمالا دارای زمینه ژنتیکی نیز برای ترک هستند.

ترک ها اساسا به صورت رگه هایی قرمز مایل به صورتی در جلوی شکم و پستان ها ظاهر می شوند ولی چند ماه پس از زایمان خاکستری نقره ای یا سفید کمرنگ می شوند. رنگ دقیق آن ها به زمینه پوست شما بستگی دارد، مثلا اگر پوست تیره ای دارید ترک ها به رنگ قهوه ای ظاهر می شوند.

هیچ کرم یا پمادی کاملا در جلوگیری از ترک ها موثر نیست. بسیاری از مردم فکر می کنند مالیدن روغن ویتامین E بر روی شکم از بروز ترک ها جلوگیری می کند یا به محو سریع تر آن ها کمک می کند، اما کارایی ویتامین E هرگز به طور بارز به اثبات نرسیده است. بهترین کار برای شما این است که از اضافه وزن زیاد اجتناب کنید و برای حفظ قدرت عضلانی به طور منظم ورزش کنید که فشار رحم را از روی لایه پوست کم می کند.

اخیرا بعضی از متخصصان پوست به روش خاص لیزری اقدام می کنند که می تواند در کاهش ترک ها بعد از زایمان موثر باشد. همچنین بعضی از آن ها استفاده از کرم حاوی رتینوئیک اسید را برای درمان ترک ها پس از زایمان توصیه می کنند. در صورتی که ترک های شما به طور خاصی قابل توجه است می توانید چند ماه پس از اتمام بارداری با یک متخصص پوست مشورت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «زیبایی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...