دانشنامه فرزند

بیست ماهگی: هفته سوم

دانشنامه فرزند: کودکان در این سن متوجه می شوند که می توانند از شما دور باشند، اما باز هم احساس امنیت کنند. هنگامی که به پارک می روید فرزندتان مشتاق است به تنهایی به بازی بپردازد، اما این به آن معنا نیست که دیگر می تواند از خود مواظبت کند. شما همچنان باید از دور مراقب او باشید و ایمنی او را تامین کنید.

آمادگی برای ورود خواهر یا برادر کوچک تر

بهترین زمان برای اینکه فرزند خود را برای ورود خواهر یا برادر جدید آماده کنید سه ماهه آخر بارداری است. اگر چه کودکان در این سن خیلی قضیه را درک نمی کنند، اما در مورد نوزاد جدید با او صحبت کنید تا به این وضعیت عادت کند. کودک با شنیدن حرف های شما آمادگی بیشتری برای رویارویی با این ماجرا پیدا می کند. در صورتی که قصد هم اتاق کردن فرزندان تان با هم را دارید اتاق کودک را عوض کنید و یا گهواره را در اتاق او قرار دهید. در صورت امکان به اتفاق کودک به دوستان و اقوامی که نوزاد دارند سر بزنید، اغلب کودکان یک یا سه ساله به نوزادان علاقه مندند. با فراهم آوردن شرایط امن و مناسب تعامل صحیح با نوزاد و اینکه چگونه باید با نوزاد با ملایمت رفتار کند را به او بیاموزید.

شستشوی موها در حمام

کوتاه کردن مو می تواند کمک بزرگی به شستشوی آن ها بکند. از آنجایی که حتی چند قطره آب می تواند چشمان کودک را اذیت کند مرحله آبکشی بسیار دشوار و حساس می شود. می توانید هنگام آبکشی روی چشم های کودک را با حوله تا شده بپوشانید. سعی کنید هنگام آبکشی موها با خواندن آواز حواس کودک را پرت کنید. می توانید یک آینه به او بدهید تا هنگام شسته شدن موها، خودش را ببیند. کودکان در این سن نیازی به شستشوی هر روزه موها با شامپو ندارند، برای اکثر کودکان یک بار در هفته نیز کافی است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سال دوم» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 4 کاربر 3.5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...