دانشنامه فرزند

بیست و یک ماهگی: هفته اول

دانشنامه فرزند: مهارت های زبانی در کودک به سرعت در حال رشد هستند. علاقه فرزندتان به یک شی مانند توپ، ارتباط آن با زندگی اش مانند شیر و نحوه کنترل کمیت آن مانند زیاد، برای اینکه کدام کلمات را در ابتدا بیاموزد تاثیر گذار است.

عادت خواب نامنظم

دیدن کابوس و از خواب پریدن با جیغ های وحشتناک باعث بی نظمی و اختلال در برنامه خواب کودک می شود. کودکان در این سن بعد از دیدن کابوس خواب شان نمی برد و به سختی می توان آن ها را خواباند. با ماساژ دادن یا بغل کردن او را آرام کنید و احساس امنیت خاطر به او ببخشید. اسباب بازی یا پتوی محبوبش را به او بدهید تا آرام شود. شاید وسوسه شوید او را به تخت خود ببرید تا در کنار شما بخوابد، اما با این کار تنها یک عادت ناپسند را در او به وجود می آورید که ترک آن کار آسانی نیست. بسیاری از کودکان با کمی محبت سریع به خواب می روند و صبح کابوس را کاملا فراموش می کنند. وحشت شبانه با کابوس متفاوت است. اگر کودک دچار وحشت شبانه شود نمی توانید او را بیدار کنید و یا آرامش کنید. ممکن است بیدار به نظر برسد ولی در واقع همچنان خواب است.

علایق کودکان نوپا

علایق کودکان در این سن خیره سری، کنجکاوی و غرولند است. به علایق و ترجیحات او احترام بگذارید و اجازه بدهید تا حدی تصمیمات را خودش بگیرد. به او حق انتخاب بدهید مثلا خودش انتخاب کند که کدام مربا را روی نان بمالد. ولی در عین حال این موضوع را برایش روشن کنید که تصمیم گیری در مورد رفتارهای خطرناک امکان پذیر نیست.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سال دوم» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 7 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...