دانشنامه فرزند

زایمان طبیعی
نوزاد

دانشنامه فرزند: اکثر خانم ها در طول 40 هفته دوران بارداری خود به زایمان واقعی فکر می کنند. اگر اولین بار است که صاحب فرزند می شوید ممکن است کاملا ترسناک به نظر برسد. داشتن آگاهی سهم به سزایی در عدم نگرانی دارد و اطلاع یافتن و آمادگی برای تمام احتمالات همیشه موثر است.

زایمان طبیعی چیست؟

آنچه را پزشکان زایمان طبیعی خود به خود می گویند به این معناست که در نتیجه فشار آوردن شما بدون نیاز به مداخله زیادی پیش می رود. اگر نیاز به کمی کمک داشته باشید با فورسپس یا دستگاه مکنده انجام می شود. زایمانی که به استفاده از هر یک از این ابزارها برای کمک به بیرون کشیدن کودک نیاز داشته باشد زایمان طبیعی با ابزار کمکی گفته می شود.

مراحل زایمان طبیعی

در طول مرحله اول درد ، دهانه رحم شما باز و پرده های جنین پاره می شود. هنگامی که دهانه رحم شما کاملا باز شود (تا 10 سانتی متر) به آخرین مرحله از اولین مرحله درد می رسید و برای وارد شدن به مرحله دوم آماده می شوید که با زور زدن کودک را از طریق مجرای زایمان (مهبل) حرکت داده و در واقع خارج می کنید. در پایان مرحله اول ممکن است احساس فشار بسیار زیادی در مقعد خود داشته باشید. این احساس به احتمال زیاد در طول انقباضات به بیشترین حد خود می رسد. سر فرزند شما در مجرای زایمان پایین می آید و به اندام های داخلی همجوار فشار می آورد که نتیجه چنین احساسی است. اگر اپیدورال انجام دهید ممکن است این فشار را احساس نکنید یا احساس آن کمتر باشد. پرستار یا پزشک برای تایید باز شدن کامل دهانه رحم، معاینه داخلی انجام می دهند در این صورت زمان شروع وارد آوردن فشار را به شما می گویند. گاهی اوقات زمانی که سر کودک هنوز نسبتا بالای لگن است دهانه رحم کاملا باز شده است، در این مورد ممکن است پزشک از شما بخواهد قبل از شروع به فشار آوردن صبر کنید تا انقباضات سر را به پایین بفرستد.

بیرون آمدن سر نوزاد

زایمان

معمولا مرحله فشار آوردن بنا بر وضعیت و جثه کودک، اینکه اپیدورال انجام داده اید یا خیر و اینکه چندمین بارداری شما می باشد، عموما 30 تا 90 دقیقه طول می کشد؛ گرچه گاهی تا سه ساعت نیز ممکن است ادامه یابد. اگر زایمان اول تان نیست ممکن است تنها با یک یا دو فشار آوردن زایمان کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «زایمان» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 28 کاربر 4.2 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...